Gitary klasyczne Alhambra w dystrybucji ADA-MUSIC!

Gitary klasyczne Alhambra w dystrybucji ADA-MUSIC!

19 sierpnia 2016, 15:30
Producent: Alhambra

Nareszcie adszedł moment, na który wielbiciele gitar klasycznych czekali już od dawna! Wraz z początkiem sierpnia 2016 r. firma Ada Music rozpoczęła dystrybucję jednej z najlepszych hiszpańskich firm produkujących gitary klasyczne - Alhambra. 

[img:3]

Manufaktura Alhambra S.L., założona została w 1965 roku, więc ma już 50-letnie doświadczenie w budowie najlepszych gitar klasycznych, flamenco i akustycznych na świecie. To 14.000 metrów kwadratowych powierzchni wykorzystywanej do tworzenia unikatowych elementów zarówno metodą tradycyjną jak i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik obróbki drewna.

Firma jest dumna, że ma w swojej rodzinie 110 wyspecjalizowanych pracowników, każdy z solidnym doświadczeniem w rzemiośle konstruowania instrumentów strunowych. Zespół ten korzysta z pracy warsztatu projektowego, który jest również odpowiedzialny za badanie i rozwój nowo powstałych modeli. Nabyte doświadczenie i techniki budowy gitary mają zasadnicze znaczenie dla uzyskania doskonałego instrumentu, dlatego najlepsi specjaliści w tej branży pracują właśnie dla Alhambry. Wiedzę i sztukę budowania gitar przekazują sobie tradycyjnie z pokolenia na pokolenie.

Proces budowy rozpoczyna się od wyboru najlepszego surowca drzewnego: (cedr, świerk, palisander, heban, cyprys, itp). Jest on starannie wybierany w miejscu pochodzenia. Po przybyciu do fabryki Alhambra, drewno jest suszone w sposób naturalny, to proces, który jest w ostatniej fazie stabilizowany. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowych technologii stosowanych w tej branży. Następnie poszczególne kawałki są docinane, montowane, lakierowane, polerowane, następnie instrument jest strojony i kontrolowany.

[img:2]

Jakość i niezawodność instrumentów muzycznych wytwarzanych przez Alhambra, są zapewnione dzięki wdrożeniu kompleksowego systemu kontroli procesu produkcji, który rozpoczyna się od wyboru najlepszych surowców a kończy przy oddaniu instrumentu w ręce ostatecznego użytkownika.

Procedury przechowywania, jak również szybkość i terminowość realizacji zamówień są udoskonalane dzięki nowym technologiom. Każda gitara jest zarejestrowana w systemie cyfrowym, który pozwala ją zidentyfikować poprzez unikalny numer seryjny, dzięki czemu firma ma możliwość poświadczyć pochodzenie każdego instrumentu.

[img:1]

Gitary Alhambra są szeroko znane ze względu na ich jakość, design i dźwięczności. Znakomita dźwięczność jest wynikiem profesjonalizmu pracownika, jego drobiazgowej metody pracy, a także staranny dobór lasów skąd pozyskiwany jest surowiec (zwłaszcza cedr i świerk).

Firma posiada 5 linii produkcyjnych:

  • Gitary klasyczne
  • Gitara Flamenco
  • Bandurrias i lutnie
  • Gitara akustyczne
  • Modele sygnowane

Alhambra Guitars specjalizuje się w oferowaniu najlepszego produktu dla każdego klienta. Dlatego wszystkie jej linie produkcyjne mają trzy zakresy dostosowane do różnych potrzeb muzyków: są modele dla początkujących, modele dla średnio-zaawansowanych i wreszcie dla profesjonalistów. Alhambra Guitars, posiada szeroką ofertę opcji, które mogą być wykorzystane do stworzenia instrumentu dostosowanego do specyficznych potrzeb każdego klienta (cutaway, przedwzmacniacze, instrumenty leworęczne, etc ...).

Klasyczne Akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > Alhambra rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości