Dynaudio LYD Series - Profesjonalne monitory do domu i studia

Dynaudio LYD Series - Profesjonalne monitory do domu i studia

10 sierpnia 2016, 09:00

Najnowsza seria profesjonalnych monitorów Dynaudio definiuje na nowo moc i precyzję. LYD, bo o niej mowa, wyróżnia się precyzją przy niskiej głośności, co sprawia, że monitory te są idealne do małych konfiguracji, montażowni i domowego studia. Każdy głośnik został wyprodukowany ręcznie w Skanderborgu w Danii, przy użyciu tweeterów z miękką kopułką i wooferów z MSP, w celu zapewnienia idealnej dyspersji.

Seria LYD nie koloryzuje dźwięku, co może zdarzać się konkurencyjnym produktom. Dodatkowo ma wzmacniacz cyfrowy, dzięki czemu można ustawiać parametry monitorów, gdy znajdą się w miejscach trudnych do odsłuchu: blisko ścian, na konsolecie, w rogu pomieszczenia. Co więcej, można w nich elastycznie regulować pasmo i moc. Jeden przełącznik decyduje o tym, czy otrzymujesz więcej dołu (45 Hz), czy grasz głośniej (od 55 Hz).

 

[img:2]

Dynaudio LYD Series

 

Dynaudio LYD 5

LYD 5 to wysokiej klasy małoformatowy monitor bliskiego pola. Dzięki precyzji przy niskich głośnościach idealnie pasuje do mniejszych konfiguracji i studiów domowych. LYD wykorzystuje lekki drut aluminiowy i cewki w ręcznie produkowanych przetwornikach. Do zapewnienia wyjątkowej wydajności zastosowano najnowocześniejsze wzmacniacze pracujące w klasie D, ścieżkę sygnału 96 kHz / 24 bity i procesor DSP.

Aluminiowa cewka i drut mają niską masę, więc reakcja na transjenty jest szybka i wierna. Aby zapewnić idealny kompromis pomiędzy sztywnością, wagą i tłumieniem w celu uzyskania bezkonkurencyjnej wierności dźwięku, uformowano membranę i kopułkę przeciwkurzową z jednego fragmentu opatentowanego przez Dynaudio materiału - polimeru magnezowo-krzemianowego (Magnesium Silicate Polymer).

 

[img:1]

Dynaudio LYD 5

 

Dynaudio LYD 7

Monitor LYD 7 wykorzystuje zaawansowany procesor DSP do zwiększenia lub zmniejszenia zakresu niskich częstotliwości o 10 Hz, jeśli zaistnieje taka potrzeba, zaś funkcje Position i Sound Balance zapewniają lepsze funkcjonowanie w każdym otoczeniu. W porównaniu z mniejszym rodzeństwem, LYD 7 ma większy woofer, który pomaga w uzyskaniu niższych częstotliwości.

System bazujący na magnesie ferrytowym z wentylowanym nadbiegunnikiem zapewnia precyzyjną kontrolę głośnika. Cewka o dużej średnicy, otaczająca magnes, gwarantuje najlepszą liniowość. Aluminiowa cewka i drut mają niską masę, więc reakcja na transjenty jest szybka i wierna.

 

[img:3]

Dynaudio LYD 7

 

Dynaudio LYD 8

Seria LYD definiuje na nowo profesjonalne produkty Dynaudio, a LYD 8 jest z nich wszystkich największy. Dzięki 8-calowemu wooferowi MSP i zaawansowanemu procesorowi DSP, LYD 8 zapewnia tak wyjątkową wydajność i precyzyjny dół, że aż trudno w to uwierzyć. Idealny do mniejszego studia lub do domu.

Także i tu system, bazujący na magnesie ferrytowym z wentylowanym nabiegunnikiem, zapewnia precyzyjną kontrolę głośnika.

 

[img:4]

Dynaudio LYD 8

 

Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Dynaudio Professional Dynaudio Professional www.dynaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Dynaudio Professional rozwiń listę sklepów

Studio

Auto-Tune Pro 11 - nie tylko do korygowania nieczystych nutek
Więcej wiadomości