Ortega Striped Suite ACB - Basowa piękność!

Ortega Striped Suite ACB - Basowa piękność!

17 sierpnia 2016, 12:00
Producent: Ortega

Z pewnością nawet w XXI wieku znajdą się wśród nas tacy, którzy zdecydowanie uznają wyższość naturalnego brzmienia rezonującego instrumentu nad bezdusznie przetworzonym sygnałem audio. Jeżeli już więc decydujemy się na instrument akustyczny, pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest drewno. Podobną filozofią kierują się pracownicy firmy Ortega. Postanowili więc pogodzić klasykę z nowoczesnością.

[img:1]

Striped Suite Acoustic Bass ujrzał światło dziennie w lutym 2016 roku i od razu wywołał spore zamieszanie na rynku muzycznym. O ile nazwa jednoznacznie wskazuje na typ instrumentu, z jakim mamy do czynienia, o tyle dość nieprecyzyjnie definiuje jego wygląd. A popatrzeć zdecydowanie jest na co. Spróbujmy więc przyjrzeć się tej gitarze nieco bliżej.

Przede wszystkim – jest to bas elektroakustyczny. Gitara zbudowana jest z czterech różnych gatunków drewna. W dodatku – całość wykończona jest na wysoki połysk. Mamy tu świerkowy top, tył i boki to różnokolorowe pasy hebanu, mahoniowy gryf i akacjowy binding. Całość robi wręcz piorunujące wrażenie, a nie powiedzieliśmy jeszcze ani słowa o specyfikacji technicznej...

[img:2]

Dla zwiększenia komfortu gry, zastosowano tu znane już rozwiązanie o nazwie „armrest”. Chodzi o wygładzenie miejsca, na którym znajduje się przedramię muzyka, co pozwala uniknąć uporczywego wżynania się instrumentu. Gitarę nastroimy za pomocą złotych kluczy Ortega die cast (i znowu wracamy do wyglądu...). Skala wynosi 812mm, czyli 32 cale. Za brzmienie instrumentu odpowiada natomiast system MagusPro, na który składa się preamp i przetworniki.

Aktualna cena instrumentu wynosi 2.999 zł.

Gitary Basowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Ortega rozwiń listę sklepów

Gitara

Baryton i thinline Tele od Harley Benton
Więcej wiadomości