Get Real Piano - najwyższy poziom MIDI!

Get Real Piano - najwyższy poziom MIDI!

23 sierpnia 2016, 11:00

Od wielu lat rynek wtyczek VST jest zalewany przez najróżniejsze wtyczki imitujące dźwięk naturalnego fortepianu czy pianina. Zainteresowanym nie trzeba tłumaczyć, że naprawdę ciężko się w tym wszystkim połapać i co za tym idzie – znaleźć wtyczkę, która będzie w pełni zaspokajać naszej potrzeby. Dlatego też powołano do życia firmę, która podeszła do tego problemu całkowicie bezkompromisowo. 

Get Real Piano to firma założona przez Edwina Dolińskiego – kompozytora i pianistę znanego na całym świecie. Postanowił on wyjść naprzeciw muzykom i producentom, których frustracja wynikająca z konieczności stosowania ścieżek midi doprowadziła już na skraj rozpaczy. Na czym więc dokładnie polega pomysł Dolińskiego?

[img:3]

Cały proces jest genialny w swojej prostocie – wchodzimy na oficjalną stronę Get Real Piano i przesyłamy naszą ścieżkę midi. Następnie pracownicy firmy przepuszczają ją przez stosowne plugiuny i dobierają wartości velocity tak, aby całość brzmiała możliwie naturalnie. Nic w tym nadzwyczajnego? Nic – bo to dopiero połowa całego procesu.

[img:1] 

Nastepnie całość jest nagrywana na prawdziwym instrumencie. Wykorzystuje się do tego mikrofony Neumann KM184, preamp Millenia HV-3C oraz interfejs Motu 896. Dla lepszego oddania niższych częstotliwości, stosuje się również dodatkowy mikrofon Apex 460, który jest umieszczany pod fortepianem. Na końcu cały miks wysyłany jest do klienta.

[img:2]

Jednorazowa usługa Get Real Piano ma stałą cenę w wysokości 200$ (ok. 800 zł). Jeżeli nasza ścieżka zostanie wyceniona inaczej, zostaniemy o tym powiadomieni drogą mailową jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad nią.

Keyboardy Pianina Stage piano Pianina akustyczne Fortepiany Fortepiany akustyczne
Kontrol S-series MK3 - Nowe manuały w ofercie Native Instruments
Więcej wiadomości