Sennheiser MKE 440 - dźwięk stereo do kamer i aparatów

1 września 2016, 12:00
więcej info: Aplauz Sp. z o.o

Na ostatnich targach NAB Show, które odbyły się w Las Vegas, firma Sennheiser zaprezentowała nowy stereofoniczny mikrofon zaprojektowany dla użytkowników kamer i aparatów DSLR. Wyposażony jest w dwa mini-mikrofony kierunkowe, a dzięki nowym rozwiązaniom, MKE 440 nagrywa tylko to, co widzi kamera.

 [img:1]

 

Klasyczne rozwiązania nagrywania dźwięku stereo posiadały tę samą wadę – rejestrowały również to, co dzieje się wokół kamery i za nią (np. głos operatora, czy dźwięki tła). Dzięki zastosowaniu mini-mikrofonów kierunkowych, które są zamontowane w kształcie litery „V”, od teraz rejestrować będziemy tylko ten dźwięk, na którym faktycznie nam zależy.

 [img:3]

 

MKE 440 to nie tylko najbardziej kompaktowy mikrofon kierunkowy stereo na rynku. Będzie on przede wszystkim rejestrował to, co znajduje się w kadrze  obiektywu kamery bądź aparatu DSLR. W rezultacie, użytkownik otrzyma Świetny balans pomiędzy dźwiękami otoczenia, a klarownością ludzkiej mowy, czy też dialogu, który będzie rejestrował. Takie rozwiązanie umożliwia operatorom zarejestrowanie dobrej jakości obrazu i dźwięku za jednym podejściem, co znacznie skraca i ułatwia proces późniejszy proces produkcji – mówi Kai Lange, Sennheiser product manager.

 [img:2]

 

Mikrofony zastosowane MKE 440 mają charakterystykę superkardioidalną. Ich mocowanie pasuje do wszystkich standardowych aparatów i kamer. Urządzenie posiada również 3-pozycyjną regulację czułości z dodatkowym filtrem niskich częstotliwości.

MKE440 zasilany jest poprzez dwie baterie AAA. Dioda LED informuje natomiast o włączeniu lub wyłączeniu urządzenia, bądź o niskim poziomie baterii, który może jednak wystąpić dopiero po czterech godzinach ciągłej pracy, uprzedzając nas o tym fakcie odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli spokojnie dokończyć ujęcie. 

[img:4]

Mikrofony Reporterskie

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

ISE'20: SL Digital Wireless - Wielokanałowy odbiornik Sennheiser
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz