Converse All Wah: Kaczka w Twoim trampku!

Converse All Wah: Kaczka w Twoim trampku!

14 marca 2018, 13:00

Rzadko zdarza się tak, że nowości ze świata instrumentów muzycznych znajdujemy na stronach dotyczących branży odzieżowej. Mało tego - nowości te mogą całkowicie zrewolucjonizować przyszłość efektów gitarowych. Nie wierzycie? No to jedziemy...

Taką właśnie wiadomość opublikowała niedawno firma Converse, która przy współpracy z Critical Mass (design) oraz Cute Circus (technologia) opracowała coś, obok czego nie sposób przejść obojętnie.

 

[img:1]

 

O ile zaprezentowane przez nich urządzenie to jedynie bardzo wczesny prototyp, który dopiero przechodzi przez fazę testów, to wiele wskazuje na to, że są oni na jak najlepszej drodze do dokonania prawdziwego przełomu w świecie podłogowych efektów gitarowych. Na pierwszy ogień poszedł efekt wah-wah, czyli popularna „kaczka”. Co w niej dziwnego?

Otóż wyżej wspomniana kaczka, która otrzymała na razie roboczą nazwę Converse All Wah, została wbudowana w trampek serii Chuck Taylor - flagowy model obuwia firmy Converse. Dla ścisłości - nie jest to w żadnym wypadku efekt typu auto-wah. Odpowiednikiem pedału wah jest tu podeszwa trampka. Żeby było jeszcze śmieszniej - but posiada standardowe wejście i wyjście Jack do podłączenia kabli gitarowych. Jak to działa?

 

[img:2]

 

Działanie każdej kaczki opiera się o mikrosensor. W tym wypadku został on wbudowany w podeszwę buta. Sensor w bardzo zmodyfikowanym kształcie filtruje częstotliwości na podstawie kąta zgięcia podeszwy, następnie komunikuje się z Wah Boxem poprzez Bluetooth i w ten sposób wydaje dźwięk.

Urządzenie działa z każdym wzmacniaczem, a także z iPhonami i komputerami Mac. Poniżej znajdziecie dwa filmy - pierwszy przedstawia proces projektowania pierwszego prototypu, drugi natomiast - testy efektu przeprowadzone przez Josepha Mascisa – gitarzystę zespołu Dinosaur Jr. 

 

 

Efekty Kaczki i whammy

Gitara

Old schoolowy LP JR oraz lidera Blackberry Smoke
Więcej wiadomości