MicroKORG-S - nowa generacja legendarnego syntezatora

MicroKORG-S - nowa generacja legendarnego syntezatora

19 września 2016, 11:00
Producent: KORG

Korg twierdzi, że microKORG-S posiada ten sam legendarny dźwięk, wykończenie i funkcje, którymi charakteryzował się poprzednik – microKorg, który był najbardziej pożądanym syntezatorem przez ostatnie 15 lat. Dodatkiem jest jednak dźwięk 2.1 z zaskakująco dużą mocą w stosunku do rozmiarów urządzenia.

[img:1]

Kolejnym krokiem naprzód jest bank 64 nowych brzmień. Mamy tu również 128 brzmień już znanych oraz miejsce na 64 presety użytkownika. Jeżeli natomiast chodzi o wykończenie – mamy tu ładnie wykończony panel w białym kolorze, którego dopełnieniem są naturalne, klonowe krawędzie. Nowy microKORG-S zachował również łatwość przywoływania brzmienia według gatunków za pomocą Big Knob. Mamy tu również m.in. vocoder, miniaturowy mikrofon, arpeggiator.

[img:2]

Wysoka jakość poprzedniego modelu microKORG – analogowego syntezatora sprawiła, że stał się bardzo popularnym urządzeniem niedługo po swojej premierze w 2002 roku. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć jego następcę, który będzie urządzeniem jeszcze bardziej kompletnym – wyposażonym w głośniki. Ponadto – dwukrotnie zwiększyliśmy pamięć wewnętrzną i dodaliśmy 64 zupełnie nowe presety dla współczesnych muzyków typu lead, electric pianos czy bass. Można go używać zarówno do ćwiczeń, na scenie, jak i w studiu. Nowy microKORG-S z pewnością odegra znaczącą rolę w świecie muzyki w ciągu kilku najbliższych lat – mówi James Sajeva, Director of Technology Brands for Korg USA.

[img:3]

Zobacz prezentację video:

Syntezatory
Odwiedzamy stoisko firmy Artesia na targach NAMM Show 2022
Więcej wiadomości