Casio Grand Hybrid Recital w Katowicach

Casio Grand Hybrid Recital w Katowicach

28 września 2016, 11:00
Producent: CASIO

Trasa koncertowa wyjątkowego projektu pianistycznego „CASIO Grand Hybrid Recital” dobiega końca. Miejscem ostatniego spotkania ze Stefanem Walczykiewiczem, znakomitym pianistą koncertowym i kompozytorem będzie Sklep Muzyczny GAMUZ w Katowicach. Podczas wydarzenia widzowie zanurzą się w muzyce i brzmieniach dobywających się z pianina hybrydowego Celviano Grand Hybrid. Recital odbędzie się 30 września o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Ostatnim z przystanków na koncertowej mapie projektu „CASIO Grand Hybrid Recital” będą Katowice. W piątek, 30 września, o godzinie 16:00 Sklep Muzyczny GAMUZ przy ul. Alfonsa Górnika 9A zamieni się w salę koncertową, gdzie rozbrzmiewać będzie niezwykła muzyka.

[img:1]

Dwugodzinny recital będzie składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy wydarzenia wysłuchają utworów z repertuaru Fryderyka Chopina. W programie ujęto pięć mazurków z op. 68 i 7, Polonez cis-moll oraz walce cis-moll i As-dur. Druga część to czas dla standardów jazzowych, m.in. Gershwina oraz muzyki filmowej. Podczas przerwy w koncercie, słuchacze poznają różnicę między instrumentami akustycznymi, cyfrowymi, a hybrydowymi. Ponadto pojawi się okazja do wygrania upominków od firmy CASIO. Recital to jedyna taka szansa, aby samemu sprawdzić możliwości Celviano Grand Hybrid.

[img:2]

Po raz kolejny za hybrydą zasiądzie sam Stefan Walczykiewicz. Ten wyśmienity pianista koncertowy i kompozytor, w 2012 roku został laureatem nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele melodii do programu telewizyjnego Agnieszki Osieckiej „Sentymenty”. W jego repertuarze znajdziemy również standardy amerykańskiej i polskiej muzyki rozrywkowej, kompozycje klasyczne oraz utwory własne.

Projekt „CASIO Grand Hybrid Recital” to cykl spotkań, które we wrześniu zagoszczą w czterech polskich miastach: Toruniu, Bielsko Białej, Pile oraz Katowicach. W trakcie ich trwania zostanie zaprezentowane niezwykłe pianino Celviano Grand Hybrid, które powstało w wyniku współpracy firmy Casio i znanego producenta fortepianów C. Bechstein.

Program wydarzenia:

16.00 Powitanie gości
16.05 Recital pianistyczny cz 1.
16.50 Opowieść o powstaniu Grand Hybrid – Historia niezwykłej współpracy pomiędzy CASIO i C. Bechstein
17.05 Grand Hybrid z bliska – aspekty techniczne a praktyka pianistyczna
17.15 Konkurs z nagrodami
17.20 Recital pianistyczny cz 2.
17:45 Pożegnanie gości

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > CASIO rozwiń listę sklepów

Gibson i Adam Jones pracują nad sygnowaną Flying V
Więcej wiadomości