Tuner z GPS-em jako zabezpieczenie przed kradzieżą sprzętu?

Tuner z GPS-em jako zabezpieczenie przed kradzieżą sprzętu?

2 listopada 2016, 09:00

Kostka Gigbox Smrt Roadie ma się niedługo pojawić na Kickstarterze. Jest to stroik gitarowy w postaci kostki, wyposażony w nadajnik GPS. Twórcy mają nadzieję, że dzięki temu powstrzymają kradzieże sprzętu muzycznego.

Każdy, kto choć przez chwilę zetknął się ze światem muzyki, słyszał/zna kogoś, kto stracił kompletowany przez lata sprzęt w wyniku kradzieży. Na portalach społecznościowych co i rusz jakiś zespół prosi o pomoc w wyśledzeniu ukochanej gitary czy niepowtarzalnego syntezatora, który pod osłona nocy zniknął z sali prób albo busa (najczęściej razem z busem). Temu właśnie przygnębiającemu zjawisku pragną się przeciwstawić twórcy Gigbox Smrt Roadie, czyli tunera z nadajnikiem GPS.

 

 

Smrt Roadie został zaprojektowany przez założyciela firmy Gigbox i gitarzystę z St Louis, Jessego Carrona. Działa dość podobnie do iPhone'owej aplikacji Find My Phone: w przypadku kradzieży właściciel może się zalogować do aplikacji i wyśledzić sprzęt na mapie. Nadajnik ładuje się za każdym razem, gdy sprzęt jest podpięty do prądu i działać powinien do 10 dni bez zasilania.

Planowana cena po premierze to około 150 dolarów, co może nie brzmiałoby za dobrze w przypadku zwykłego stroika (tym bardziej, że wymaga jeszcze sporo pracy), ale wszyscy chyba przyznacie, że mamy do czynienia z pomysłem niezwykłym.

 

[img:2]

Metronomy, tunery

Gitara

Nowy NUX MG-400 podnosi poprzeczkę
Więcej wiadomości