Kapsuła Roland Blues Cube New York Blues Tone

Kapsuła Roland Blues Cube New York Blues Tone

1 grudnia 2016, 13:00
Producent: Roland

Kapsuła Blues Cube New York Blues Tone wnosi zupełnie nową możliwość wydobycia dźwięku do serii wzmacniaczy Roland Blues Cube. Łatwy w instalacji Tone Capsule zmienia brzmienie i reagowanie z kompatybilnym wzmacniaczem Blues Cube do wyprodukowania dźwięku podobnego jak w tradycyjnym, brytyjskim wzmacniaczu combo z lampą EL-84 – zwykle określanym jako “brzmienie najwyższej klasy” – podczas jednoczesnego zachowania w Blues Cube elementów amerykańskiego oryginalnego brzmienia.

Tworzona pod kierownictwem Oza Noy ’a, gitarzysty z Nowego Jorku – kapsuła New York Blues Tone Capsule dostarcza zupełnie nowego, unikatowego połączenia brzmień, które zawierają w sobie międzynarodowość i różnorodność sceny muzycznej Nowego Jorku - krystalicznie czystego wybrzmiewania, kremowej energii oraz dynamicznego zniekształcenia lampowego  Poza szerokim zakresem mocy i kontrolą tonalną, muzycy mogą również wybierać w dźwiękach, które odnoszą się do oryginalnego amerykańskiego brzmienia Blues Cube.

[img:1]

Tone Capsule łączy style takie jak jazz, rock czy blues, obrazując tygiel muzyczny Nowego Jorku. Roland zwerbował Oza Noy'a do pomocy przy odpowiednim doborze brzmienia i odczucia maksymalnej ekspresji na scenie. W słynnym Germano Studio w Nowym Jorku, gitarzysta grał na sygnowanym przez siebie Stratocasterze i pracował niestrudzenie z inżynierami Rolanda, żeby wzmacniacz był najbardziej satysfakcjonujący. Do ostatecznych testów Oz użył kompletnej Tone Capsule (zainstalowanej w Blues Cube Tour) podczas jego regularnych koncertów w nocnym klubie w Greenwich Village i ostatecznie pokochał końcowy rezultat.

Napędzane przez innowacyjnie zaprojektowany Tube Logic, wzmacniacze serii Blues Cube łączą muzyczne dźwięki i inspirujące odczucie klasycznych lampowych wzmacniaczy gitarowych z całkowitą autentycznością. Jedną z wielu zalet Tube Logic jest umiejętność ciągłych zmian brzmienia wzmacniacza poprzez złącze Tone Capsule/ 

New York Blues Tone Capsule jest najnowszym produktem z rozwijającej się serii Tone Capsule, która zawiera również wzmacniacze lampowe stworzone z Erikiem Johnsonem, Robbenem Fordem oraz Kirkiem Fletcherem.

New York Blues Tone Capsule jest kompatybilna z Blues Cube Artist, Artist212, Stage i wzmacniaczami z serii Tour.

Pozostałe akcesoria Lampy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Gitara

Cudne gitary Alvareza, w tym nowa Lureate [NAMM 2024]
Więcej wiadomości