Tannoy i turbulencje w Szkocji

Tannoy i turbulencje w Szkocji

30 grudnia 2016, 10:00
Producent: Tannoy

Fala kontrowersji dotyczących zakończenia produkcji kolumn Hi-Fi Tannoy w Szkocji zdaje się nie słabnąć. Według doniesień magazynu ‘The Scotsman’ właściciele marki Tannoy, czyli spółka Music Group nie dotrzymała obietnicy przeniesienia fabryki z obecnej siedziby do nowej lokacji w Szkocji. Informacje te mają pochodzić od związków zawodowych GMB Scotland.

[img:1]

Bjorg Agustsdottir, który jest rzecznikiem prasowym Music Group, dementuje jednak te informacje mówiąc:

Oświadczenie wydane przez związek jest nieprawdziwe- nasze plany odnośnie utrzymania produkcji high-endowych modeli kolumn Tannoy w Szkocji pozostają niezmienne. Co więcej, na nadchodzących targach CES (Las Vegas) zaprezentujemy nowy model kolumn, które będą produkowane w Szkocji.

GMB Scotland twierdzi jednak, że członkowie kadry kierowniczej fabryki w Coatbridge zostali wysłani na przymusowe urlopy, a ich skrzynki mailowe zablokowano. W tym samym czasie pracownicy produkcji mają być ponaglani do składania podpisów pod ugodami, związanymi z cięciami kadrowymi. Ostateczny termin składania podpisów to 13 stycznia. Natomiast fabryka ma zakończyć produkcję w marcu 2017 roku.

Ude Adigwe z GMB Scotland powiedział ‘The Scotsman’, że Uli Behringer, który jest prezesem Music Group, prowadzi grę zarówno z pracownikami, jak i mediami ukrywając swe prawdziwe zamiary dotyczące produkcji Tannoy w Szkocji. Pozbycie się kadry kierowniczej jest jednak jasnym sygnałem co do przyszłości reszty pracowników fabryki.

Przypomnijmy, że firma Tannoy w tym roku obchodzi 90-lecie powstania. W Coatbridge zapewne jednak nastroje bardziej pasują do stypy niż wesela. Nowy właściciel marki, firma Music Group w celu cięcia kosztów chciała po cichu przenieść całą produkcje do nowej fabryki w Chinach. Problem w tym jednak, że poza samą utratą miejsc pracy dla wielu pracowników, Tannoy jest traktowany w Szkocji jako dobro narodowe. Sytuacja jest na tyle poważna, że być może nawet szkocki rząd będzie interweniował, po tym jak swoje obawy w sprawie wyraził członek parlamentu Richard Leonard. Czekamy z niecierpliwością na nowe doniesienia, które zapewne pojawią się podczas targów w Las Vegas. Prasa na pewno nie oszczędzi niewygodnych pytań przedstawicielom Music Group.

 

Pro Audio

Meyer Sound ULTRA‑X80 - najmocniejszy członek rodziny ULTRA
Więcej wiadomości