NAMM2017: Roland przedstawia procesor EC-10M ELCAJON

NAMM2017: Roland przedstawia procesor EC-10M ELCAJON

4 stycznia 2017, 11:00
Producent: Roland

Roland przedstawia procesor EC-10M, unikatowe i innowacyjne narzędzie kreatywne dla grających na akustycznym cajonie. Kompaktowy i zasilany bateryjnie EC-10M umożliwia użytkownikom wyzwalać elektroniczny dźwięk na własnym instrumencie za pośrednictwem przyczepionego mikrofonu.

EC-10M oferuje również zdolność wyzwalania dodatkowych dźwięków z dwoma zintegrowanymi padami stopy lub opcjonalnym triggerem stopy oraz zawartą funkcją loopera dla kreowania fraz rytmicznych z elektronicznym brzmieniem.

Przedstawiony publiczności w 2016 roku na NAMM Show ELCajon EC-10 odniósł przełomowy sukces, łącząc w sobie akustycznego cajona z wbudowanym elektronicznym brzmieniem Rolanda. Z procesorem EC-10M przed muzykami grającymi na akustycznych cajonach otwierają się nowe możliwości oraz korzyści płynące z niezawodności wiodącej technologii perkusyjnej Roland.

[img:1]

Po prostu przymocuj dedykowany klips do otworu dźwiękowego instrumentu, a następnie nałóż brzmienia procesora EC-10M na dźwięk akustycznego cajona, tworząc unikalne brzmienia hybrydowe. 16 zestawów perkusyjnych zawiera takie brzmienia jak: tamburyn, surdo, talerz SPLASH i wiele innych plus akustyczny werbel i słynny werbel TR-808. Zaprogramowano również brzmienia cajona z efektem pogłosowym, aby wzmacniać naturalny dźwięk akustycznego kachona potężnym, studyjnym brzmieniem.

[img:2]

Procesor EC-10M reaguje inteligentnie, gdy mikrofon zbiera dźwięki z płyty przedniej i krawędzi cajona, dając możliwość wyzwalania wyraźnie różnych brzmień elektronicznych każdą z tych stref. Pozwala to integrować brzmienia procesora EC-10M za pomocą oryginalnych technik gry na kachonie, więc nie trzeba w żaden sposób zmieniać stylu gry.

[img:3]

Oprócz brzmień, przypisanych do płyty czołowej i krawędzi, każdy z szesnastu zestawów procesora EC-10M zawiera dwa brzmienia elektroniczne, przypisane wstępnie do wbudowanych padów nożnych A/B, umożliwiających wyzwalanie dźwięku podczas gry uderzeniami palców. Jeśli preferujesz odtwarzanie tych brzmień autentycznymi technikami nożnymi i z większym uczuciem, do procesora można podłączyć nawet dwa pedały bębna basowego (KT-10, KT-9 lub KT-7).

Oprócz tego, że jest modułem brzmieniowym z elektronicznymi brzmieniami, procesor EC-10M pełni również funkcję przedwzmacniacza mikrofonowego dla mikrofonu na klipsie, umożliwiając wzmacnianie zarówno dźwięku akustycznego cajona, jak i nałożonych brzmień za pomocą wzmacniacza lub systemu nagłośnienia. Obydwa dźwięki można kierować do niezależnych wyjść lub miksować w jeden sygnał.

[img:4]

Procesor EC-10M posiada wbudowany looper do rejestrowania elektronicznie nakładanych brzmień. Pozwala to szybko tworzyć perkusyjny akompaniament dla akustycznego cajona lub grać wspólnie z innym instrumentem. Looper jest sterowany za pomocą padów nożnych A/B, a w pętlach można rejestrować dźwięki elektroniczne, wyzwalane z cajona lub za pomocą zewnętrznych pedałów. A zmieniając zestawy perkusyjne podczas odtwarzania pętli można również zmieniać brzmienie pętli. Dzięki tej sprytnej, kreatywnej opcji, twoja gra na akustycznym kachonie nigdy nie będzie taka sama!

 [img:5]

[img:6]

Elektroniczne Moduły brzmieniowe Perkusjonalia Cajony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Aura XIP od Martina - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie
Więcej wiadomości