Vintage z dumą prezentuje gitarę "Roger Williams' Nylon Electro-Acoustic Crossover"

Vintage z dumą prezentuje gitarę "Roger Williams' Nylon Electro-Acoustic Crossover"

19 stycznia 2017, 09:00
Producent: Vintage

Firma Vintage z dumą prezentuje gitarę VE9000RW „Roger Williams’ Nylon Electro-Acoustic Crossover”. Instrument ten został zaprojektowany  przez słynnego w UK lutnika   Rogera Williamsa, który od 15 lat buduje i naprawia instrumenty w Lichfield, w Anglii  .

Przedstawiana gitara klasyczna zbudowana jest z najlepszego gatunku, litego drewna cedrowego użytego do budowy całego korpusu.  Góra i boki świetnie rezonują z mahoniowym gryfem, którego podstrunnica zrobiona jest z hebanu. Twórca o brzmieniu tego wyrobu lutniczego mówi tak: „Moja hybrydowa gitara dostarcza ciepłego, w pełnym zakresie, klasycznego brzmienia w instrumencie, który zaprojektowany był tak, aby gra na nim przypominała grę na gitarze ze stalowymi strunami.”

Siodełko mostka i gryfu zrobione są z kości, czyniąc gitarę czułą i dźwięczną, co dokładnie przenosi dyskretny przetwornik i preamp marki Fishmann INK.

[img:1]

Gordon Giltrap, Artysta związany z firmą Vintage, został endorserem gitary, a tak się o niej wypowiada: „To jest piękny elektro akustyczny klasyk […] Gryf jest nieco węższy, wycięcie jest eleganckie, więc gra na niej to czysta radość, a brzmienie które daje przetwornik Fishmann jest słodkie.”

Gitara sprzedawana jest z oryginalnym twardym futerałem. Zapowiada się kolejny best seller.

Cena: £629.00

 

 

 

Gitary Klasyczne

Gdzie kupić?

Vintage Vintage

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Vintage rozwiń listę sklepów

Gitara

EBMM i TA przedstawiają oryginalny multiscale
Więcej wiadomości