NAMM2017: QSC Q-Sys ze wsparciem dla AES67 i dwie nagrody dla producenta

NAMM2017: QSC Q-Sys ze wsparciem dla AES67 i dwie nagrody dla producenta

12 stycznia 2017, 11:00
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma QSC, lider profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i sieciowych rozwiązań audio ogłasza, że platforma Q-Sys będzie wspierała nowy standard AES67. Informuje też, że kolejne produkty zostały docenione przez profesjonalistów branży audio: oprogramowanie Q-Sys Designer oraz podwieszane głośniki AcousticDesign wygrały w głosowaniu czytelników „Sound&Video Contractor”.

Nowe wydanie oprogramowania platformy QSC Q-Sys ze wsparciem dla AES67

[img:1]

Platforma Q-Sys zapewni wsparcie dla AES67 – standardu interoperacyjności dla rozwiązań przesyłania sygnałów audio za pośrednictwem IP między różnymi rozwiązaniami sieciowymi. Ta nowa funkcjonalność będzie dodana do platformy Q-Sys jako część najnowszego wydania oprogramowania Q-Sys Designer v5.3. To posunięcie w jeszcze większym stopniu umocni jej pozycję jako jedynej zintegrowanej platformy kontroli i przesyłania sygnałów audio/video bazującej na oprogramowaniu, która jest aktualnie dostępna na rynku.

Standard AES67 pozwala na niezwykle efektywne strumieniowe przesyłanie sygnałów audio między Q-Sys a produktami innych producentów, zapewniając wsparcie dla różnych natywnych technologii sieciowych audio, takich jak Dante, RAVENNA czy Livewire, bez konieczności używania dodatkowego sprzętu czy ponoszenia kosztów licencyjnych. Standard interoperacyjny AES67 został opublikowany przez Audio Engineering Society w 2013 roku. Ze względu na wykorzystywanie założeń funkcjonowania warstwy 3, standard AES67 jest w pełni konfigurowalny i skalowalny, podobnie jak wszystkie nowoczesne sieci IT.

Dwie nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów 2016

[img:2]

Oprogramowanie Q-Sys Designer oraz podwieszane kolumny głośnikowe AcousticDesign (AD-P) wygrały w głosowaniu czytelników „Sound&Video Contractor” w kategorii Najbardziej Innowacyjne Produkty 2016 roku. Do konkursu zgłoszono ponad 70 produktów, a czytelnicy głosowali na elektroniczne i mechaniczne innowacje, które w największym stopniu wyrażają inżynierię oraz twórców stojących za tymi produktami.

To dla QSC wielki zaszczyt, że jesteśmy w ten sposób docenieni w branży. Ulepszenia w oprogramowaniu platformy Q-Sys oraz udoskonalenia wprowadzone w technologii podwieszanych głośników są jednymi z najlepszych przykładów innowacji wdrażanych w produktach QSC.

 

W ramach oprogramowania Q-Sys stworzyliśmy platformę audio/video i zarządzania, której nie można porównać z niczym innym na tej planecie. Natomiast kolumny głośnikowe z serii AcousticDesign oferują znakomitą jakość dźwięków oraz właściwości, które pozwalają łatwo tworzyć odpowiednie projekty, jak również wdrażać je w praktyce.

 

Joe Pham, Prezydent oraz Dyrektor Generalny firmy QSC 

Oprogramowanie Q-Sys Designer Software (QSD) jest dzisiaj najbardziej wydajnym, a równocześnie prostym rozwiązaniem wykorzystującym zaawansowane algorytmy DSP, które jest dostępne na rynku. To specjalistyczne oprogramowanie zaprojektowane w sposób, aby być intuicyjnym i łatwym w obsłudze, jest używane do projektowania systemów o dowolnej wielkości, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych procesorów Q-Sys Core oraz peryferiów tej platformy.

W najnowszym wydaniu QSD zapewni wsparcie dla AES67. Podwieszane kolumny głośnikowe z serii AcousticDesign (AD-P) wykorzystują te same założenia konstrukcyjne co kolumny AcousticDesign do montażu powierzchniowego oraz w sufitach podwieszanych. Technologia Directive Matched Transistion (DMT) została zaimplementowana w całej platformie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niezwykłej spójności brzmienia w całym systemie, zapewniając w ten sposób taki sam jego charakter w różnych środowiskach pracy.

Te kolumny głośnikowe gwarantują dźwięk doskonałej jakości w stacjonarnych instalacjach nagłośnieniowych, zwłaszcza w przypadkach, gdzie wydajność, spójne pokrycie dźwiękiem i estetyka mają decydujące znaczenie. Cała linia kolumn głośnikowych z serii AcousticDesign korzysta z zalet technologii Intrinsic Correction (opracowanego przez firmę QSC fabrycznego strojenia głośników), gdy współpracują one w tandemie z Platformą Q-Sys.

 

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Co zadecydowało o wyborze RIVAGE PM realizatora dźwięku?
Więcej wiadomości