NAMM2017: Shure - 50. urodziny SM58 i wiele więcej [VIDEO]

NAMM2017: Shure - 50. urodziny SM58 i wiele więcej [VIDEO]

17 lutego 2017, 12:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Na tegorocznej edycji targów NAMM nie mogło zabraknąć jednego z nagłośnieniowych gigantów - firmy Shure, dla której ten rok jest dość szczególny. Wszystko za sprawą 50 urodzin najbardziej rozpoznawalnego mikrofonu na świecie - SM58, który wciąż uchodzi za numer jeden świecie. 

W związku z tym nie mogło obyć się bez wyprodukowania jubileuszowej edycji SM58. Seria SM58 50th Anniversary charakteryzuje się srebrnym wykończeniem w stylu vintage i jest już dostępna w sklepach. Kolekcjonerzy z pewnością ucieszą się z faktu, że w opakowaniu znajdziemy również zdjęcia z początków produkcji tych mikrofonów z 1966 roku.

Dodatkowo, Shure zdecydował się wypuścić 300 specjalych mikrofonów, które powstały we współpracy z Paulem McCartney'em i The Who. Wszystkie one są przyozdobione grafikami wybranymi przez artystów i będą wystawione na aukcje a a zyski zostaną przeznaczone na cele dobroczynne.

Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się już wkrótce na oficjalnej stronie producenta. Warto zaznaczyć, że wszystkie egzemplarze będą ręcznie numerowane a co dziesiąty z nich będzie opatrzony autografami wyżej wymienionych artystów.

Shure zaprezentował również nowości z kręgu słuchawek dousznych. SE215 w wersji m+SPE, które niedawno trafiły na rynek, to białe wersje najlepiej sprzedających się słuchawek - 215. Posiadają zintegrowany mikrofon i kontroler z trzema przyciskami, który umożliwia odtwarzanie muzyki i odbieranie połączeń na urządzeniach iOS.

Kolejną istotną pozycją na stoisku firmy był nowy system GLX-D Advanced Digital Wireless, gwarantujący najwyższą jakość cyfrowego dźwięku. System składa się z odbiornika, anteny kierunkowej i kontrolera częstotliwości zwiększającego wydajność i ilość dostępnych jednocześnie kanałów. System ten jest optymalnym rozwiązaniem dla małych i średnich instalacji. Na jednym ładowaniu system jest w stanie pracować nawet do 16 godzin, co jest niewątpliwą zaletą urządzenia.

Mikrofony Dynamiczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Yamaha DM7 - Co ta konsoleta może?
Więcej wiadomości