NAMM2017: D'Angelico i nowe modele serii Premier i Deluxe [VIDEO]

NAMM2017: D'Angelico i nowe modele serii Premier i Deluxe [VIDEO]

27 lutego 2017, 11:00
Producent: D'Angelico

Firma D'Angelico zaprezentowało ogromną ilość najnowszych modeli instrumentów z serii Premier. Co ważne - ilość ta zdecydowanie szła w parze z jakością. Szybkiego przeglądu wszystkich nowości dokonał dla nas przedstawiciel D'Angelico - Steve Pisani.

Na pierwszy ogień poszedł model EX-SS. Gitara jest dostępna w dwóch wersjach: z otworami rezonansowymi i bez. Gitary wyposażono w chromowany hardware. Następny w kolejności byl model EXL-1 Premier z 17-calowym arch topem. Posiada on strunnik "stairstep" i osłonę pręta w stylu Art Deco. Od teraz dostępny jest także w kolorze Trans White. Kolejny bardzo efektowny model to EX-DC. Potem przyszedł czas na gitary o konstrukcjach double cut solid body oraz single cut. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się klasyczne wznowienie gitary D'Agnelico z lat 40-tych i 50-tych o nazwie Teardrop.

 

 

Podczas prezentacji pokazano również nowe modele serii Deluxe, które od teraz będą dostepne także w matowych wykończeniach: Light Plum, Baby Blue oraz Midnight Black. Co ciekawe, od teraz wyposażone są w 6-pozycyjny przełącznik, dzięki czemu przystawki mogą działać również jako single. Wszystkie modele serii Deluxe posiadają progi Jascar, hebanowe potencjometry i blokowane klucze Grover. Jednym z najpopularniejszych modeli jest 59, wyposażony w pickupy Seymour Duncan P90.

Nie zabrakło też najnowszych markowych strun D'Angelico, które zostały stworzone przy współpracy z firmą D'Addaro. Są one pokryte tlenkiem cynku, stąd ich nazwa - Electrozinc, dzięki czemu posiadają pełne i głośne brzmienie. Przeznaczone są do gitar elektrycznych i jazzowych. Struny do basu ukażą się nieco później.

 

[img:1]

[img:4]

[img:5]

[img:7]

[img:2]

[img:6]

[img:8]

 
Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > D'Angelico rozwiń listę sklepów

Gitara

HB składa hołd Les Paulom ze złotego okresu
Więcej wiadomości