NAMM2017: Turbosound - debiut serii Berlin i Liverpool [VIDEO]

NAMM2017: Turbosound - debiut serii Berlin i Liverpool [VIDEO]

1 marca 2017, 09:00
Producent: Turbosound
Dystrybucja: SoundTrade

Targi NAMM to również nowości nagłośnieniowe. Firma Turbosound skorzystała z tej okazji, aby zaprezentować swoje najnowsze serie produktów. Noszą one nazwy Berlin i Liverpool. Naturalnie - nie mogło zabraknąć tam naszej kamery.

Pierwszy model to Constant Curve. Składa się z 12-calowego woofera i falowodu Dendritic (zapewniającego doskonałą spójność fazową) z dwoma driverami kompresyjnymi o średnicy 1". Towarzyszy i subbas na pojedynczym głośniku 18" w obudowie reflex. Podobnie jak we wszystkich modelach serii, mamy tu neodymowy magnes. Moc to 700W dla basu, 540W dla przetwornika 12" i 60W dla driverów kompresyjnych. Modele serii Constant Curve występują w wersjach pasywnych i aktywnych. Posiadają też funkcje lekkiego tłumienia sekcji wysokotonowej.

Aktywne modele serii Berlin wyposażono w interfejs użytkownika Klark Teknik, skąd odbywa się sterowanie DSP. Mamy tu również łączność Ultranet dla płynnej integracji z kolumnami serii X lub M i wygodnego przesyłu sygnałów audio skrętką. Oczywiście, jest tu też wejście analogowe. Znajdziemy tu też gniazda input i link PowerCON dla wydajnego łączenia szeregowego.

Seria Berlin to nagłośnienie wszechstronnego zastosowania dla firm nagłośnieniowych i AV, hoteli, festiwali i imprez - od korporacyjnych po koncertowe. Są to systemy Constant Curvature więc dyspersja wertykalna jest stała i wynosi 15o. Dwie paczki skutkują więc łączną dyspersją wertykalną 30o. Na pokładzie znajdziemy też presety od Lake dla współpracy z kontrolerami LM i końcówkami serii D i PLM.

Kolejną nowością były systemy liniowe Liverpool TLX. Model TLX 84 posiada dwa 18-calowe przetworniki i dwa drivery kompresyjne 1". Dyspersja horyzontalna to 100o, wertykalna - 10. Jest to system liniowy, więc o tej drugiej wartości decyduje ilość kolumn i kąty ich nachylenia. Towarzyszy im subbas TLX 215L - konstrukcja typu bandpass na dwóch 15". Są to wyłącznie modele pasywne. Górki pracują w trybie bi-amp, zaś subbas czyni z nich systemy trójdrożne.

Seria TLX przeznaczona jest dla klientów wymagających zalet systemów liniowych, których dotychczas nie było stać na takie rozwiązanie. Głowną zaletą systemów TLX jest bowiem świetny stosunek jakości do ceny. Najmniejszym modelem jest TLX 43 (dwa woofery 4" i pojedynczy driver kompresyjny 1") i towarzyszący mu subbas TLX 212L (bandpass na dwóch wooferach 12").

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

 

Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

Turbosound Turbosound www.turbosound.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Turbosound rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości