PRS Reclaimed Limited - Najnowsze gitary z egzotycznych gatunków drewna

PRS Reclaimed Limited - Najnowsze gitary z egzotycznych gatunków drewna

6 kwietnia 2017, 12:00
Producent: PRS Guitars

PRS Guitars z dumą przedstawił niewielką partię gitar CE 24 Semi-Hollow oraz S2 Vela Semi-Hollow z serii "Reclaimed Limited"; oba modele prezentują dwa, nowe w PRS, egzotyczne gatunki drewna: Peroba Rosa i Brauna Preto.

To właśnie odzyskane drewno, które naturalnie występuje w brazylijskich lasach atlantyckich, zazwyczaj posiada ponad 100 lat. Senior Wood Manager w PRS Guitars, Michael Reid, pozyskał ten surowiec ze starych budynków, zauważając, że ich zagęszczenie, unikatowa estetyka i historia, sprawdzą się przy budowie gitar.

 

[img:3]

PRS Reclaimed Limited: CE 24 Semi-Hollow

 

[img:4]

PRS Reclaimed Limited: S2 Vela Semi-Hollow

 

Michael pozyskiwał dla mnie drewno jeszcze w czasach, gdy PRS Guitars oficjalnie nie istniało. Drewno jest naszym fundamentem, a ja ufam Michaelowi instynktownie. To stare, odzyskane drewno jest cudownie brzmiące i piękne. Słysząc teraz te gitary muszę przyznać, że Michael po raz kolejny miał rację.

Paul Reed Smith

 

[img:1]

 

Peroba Rosa (pierwsze zdjęcie drewnianych chat), zwykle używane jako siding, zostało wybrane na materiał do wykonania topów. Gęstość tego drewna, w połączeniu z konstrukcją korpusu typu semi-hollow, nadaje unikatowe brzmienie, które jest dynamiczne, ciepłe i szerokie. Drewno Brauna Preto (drugie zdjęcie drewnianych chat), zwykle używane jako filary domów, zostało wykorzystane do wykonania podstrunnic ze względu na swoją zbitą strukturę oraz wybrzmiewanie.

Gitary z serii Reclaimed Limited będą oferowane w wykończeniu Natural Satin Nitro. Wszystkie ślady po gwoździach oraz przebarwienia i zużycia pozostawiono na wierzchu w celu ukazania historii drewna. Pozostawiając Peroba w swojej najbardziej "oryginalnej" formie, każdy z instrumentów, każdy ze swoim własnym, oryginalnym topem, prezentuje się unikatowo.

 

[img:2]

 

Lubie myśleć, że użycie tego drewna prezentuje bogatą brazylijską historię muzyki i produkcji gitar. Odzyskiwanie tego drewna pozwala mi również osobiście złożyć hołd przedłużający i uświęcający brazylijskie zasoby.

Michael Reid - PRS Senior Wood ManagerProdukcja serii Reclaimed Limited wyniesie około 600 instrumentów, jednak czas na zamówienia dla Autoryzowanych Dealerów PRS to okres tylko od 9 marca do 30 kwietnia 2017.

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Wielbiciele marki Sunn - NU-1 to coś dla Was!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz