RELACJA: Prezentacja Electro-Voice X-Line X2 w Łomiankach [VIDEO]

RELACJA: Prezentacja Electro-Voice X-Line X2 w Łomiankach [VIDEO]

1 czerwca 2017, 10:00
Producent: Electro-Voice
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

19 kwietnia w podwarszawskich Łomiankach odbyła się prezentacja systemu Electro-Voice X-Line X2, której organizatorem był oficjalny dystrybutor marki w Polsce - Audio Plus. Była to świetna okazja dla realizatorów, którzy na własne uszy mogli wreszcie sprawdzić ten system "w akcji".

Nie ulega wątpliwości, że rok 2017 jest dla wszystkich polskich realizatorów dźwięku początek roku obfituje w szereg szkoleń i prezentacji sprzętu, który już niedługo będzie pracował w sezonie koncertowym. Ku radości wielu z nich, daje się zaobserwować wyraźną tendencję, polegającą na tym, że polscy dystrybutorzy, biorąc przykład z zachodu, coraz częściej decydują się na plenerowe prezentacje sprzętu. Nie ma lepszej okazji posłuchania sprzętu niż w warunkach koncertowych. 

Dzięki takim właśnie prezentacjom, realizator (a więc najczęściej - potencjalny klient) jest w stanie faktycznie wyrobić sobie własną opinię na temat możliwości brzmieniowych prezentowanego systemu. Jak powszechnie wiadomo - katalogi produktowe i marketingowe zabiegi producentów to jedno, a skuteczność i praktyka to drugie. 

Dlatego też Audio Plus zdecydował się właśnie na tę formę prezentacji najnowszego systemu Electro-Voice, w której uczestniczyli czołowi realizatorzy i właściciele firm rentalowych w Polsce. 

Oczywiście redakcja Infomusic uczestniczyła w prezentacji nowej liniówki Electro-Voice X2 oraz realizowaliśmy video z tego wydarzenia, które wkrótce będziemy emitować dla Was. Jednak chcielibyśmy się podzielić nie swoimi wrażeniami, ale przede wszystkim akustyków, realizatorów i gospodarzy wydarzenia.  

  [img:29]

 

[img:2:R]Ze względu na to, że w tym dniu były bardzo trudne warunki akustyczne, gdyż z przeciwnej strony do systemu wiał dość silny wiatr, byłem ciekawy jak system sobie z nim poradzi. Jak zwykle Electro-Voice nas nie zawiódł, zagrał bardzo dobrze.

Wreszcie przybyło dużo mocy w dołach, co zredukuje ilości jakie zmuszeni byliśmy do tej pory wozić. Maksymalne ciśnienie akustyczne subwofera wzrosło o 6dB, co dało się odczuć w trakcie prezentacji.  

Wojciech Bućwiński, firma INEX

 

[img:25:R]Miałem wielką przyjemność uczestniczenia w prezentacji nowego systemu marki Electro-Voice X2. Organizator prezentacji firma Audio Plus wykazała się profesjonalizmem przy organizacji wydarzenia. Koledzy zadbali o wszystkie aspekty. Jako klient zainteresowany zakupem nowego systemu uzyskałem pełną wiedzę o systemie. Teoretyczną dzięki wnikliwej analizie systemu  Maćka Błachnio.

Mogłem również zaznajomić się z bardzo intuicyjnym systemem podwieszania systemu. Odsłuch nagłośnienia odbył się podczas koncertu zespołu na żywo, na scenie plenerowej, dzięki temu usłyszeliśmy wszystkie walory jakie daje ten nowy produkt. Wysoką skuteczność oraz niepowtarzalną liniową barwę na całym audytorium. Tego dnia do pełni szczęścia brakowało tylko temperatury choćby powyżej 10 stopni:) Dziękuję całej ekipie Audio Plusa za miłe przyjęcie w waszych progach, dzięki wam trudne decyzje stają się łatwiejsze.

Z poważaniem Janusz Formella Prezes Zarządu Audioline Sp. Z o.o.

 

[img:26:R] Przy ilości 9szt kolumn szerokopasmowych na stronę ciężko jest zagrać daleko, X2 zadziwiająco dobrze sobie z tym poradził to robi wrażenie :). Czytelne i uporządkowane pasmo w zakresie średnich i wysokich tonów, system gra naprawdę neutralnym dźwiękiem.Na pochwałę zasługuje przemyślany system mocowań i transportu no i waga poszczególnych paczek na co producenci zza "wielkiej wody" raczej rzadko zwracają uwagę. X2 to naprawdę ciekawy i wart uwagi produkt, szkoda tylko że w ofercie EV pojawił się tak późno. 

Jacek Grączewski – Legro S.C.

 

[img:27:R] Jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością tego systemu w odległościach powyżej 60m.  W bardzo trudnych warunkach tj. spore podmuchy wiatru nie było praktycznie żadnych dziur w pasmie ani drastycznego „zwiewania” dźwięku nawet w odległościach 80 i 100 m. A wisiało przecież tylko 9 na 24 dedykowane elementy systemu. No i oczywiście nowe basy – znakomite i to one robiły wrażenie na pierwszy rzut ucha. Dla nas realizatorów to znakomite wieści, że pojawił się kolejny tak dobry system – ścisła czołówka.

Wojtek Cichocki (ACID DRINKERS, ANIA WYSZKONI, DECAPITATED)

 

[img:4:R]  Pierwsze odtworzenie muzyki przez system nagłośnieniowy mówi chyba najwięcej. Myślę, że wielu z nas zna to uczucie, kiedy już po paru taktach mówimy w sobie „TAK”. Nowy X2 zdecydowanie zalicza się do tej klasy. Od razu brzmi przyjemnie, co oznacza niskie zniekształcenia. Basy to osobna historia. Co jakiś czas specjalnie podchodziłem naprzeciw nich, żeby jeszcze trochę posłuchać i poczuć, dla przyjemności. Mocne, konkretne, precyzyjne.

Wydajność systemu? Tak naprawdę to nie wiem jak głośno może zagrać. Próbowałem, ale zatrzymywałem się w momencie, kiedy SPL stawał się trudny do zniesienia. Patrzyłem na limitery i wiem, że jeszcze dałoby się pocisnąć, bo był zapas przed klipami. To wszystko daje wolność miksowania – narzędzie dla dużych chłopców (i pań oczywiście też).

Maciej Błachnio - Audio Plus

 

[img:28:R] Było zimno, było wietrznie, obawialiśmy się czy pogoda będzie dla nas przychylna…Na szczęście po pierwszych dźwiękach systemu X2 na  niebie wyszło słońce, a na twarzach uczestników pojawiła się radość. Jak na tak kompaktowy system brzmienie było potężne, a zasięg zaskakiwał.

Wisienką na torcie okazała się nowa polityka cenowa Electro-Voice ogłoszona zaraz po prezentacji, teraz system X2 można nabyć już od 450 tyś złotych. Przede wszystkim chcemy podziękować za tak liczne przybycie, było nam bardzo miło was gościć. 

Bartłomiej Pałka - Audio Plus

 

 

 

Fotorelacja z eventu: 

[img:1]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

[img:22]

[img:23]

[img:24]

Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości