PL+S'17: Nowości RCF w pigułce

PL+S'17: Nowości RCF w pigułce

8 maja 2017, 11:00
Producent: RCF

Na PL+S'17 RCF zaprezentował mnóstwo nowego sprzętu, w tym nowej generacji kolumny serii Art 7, Dline, kolejne systemy liniowe HDL czy zupełnie nowe, profesjonalne paczki nagłośnieniowe serii NX.

Zmiany w ofercie RCF w większości wiążą się z faktem zaimplementowania technologii filtrów skończonej odpowiedzi impulsowej (FIR) w procesorach cyfrowych kolumn - rozwiązania znanego z najlepszych kolumn nagłośnieniowych na rynku.

 

[img:1]

[img:2]

RCF Art 7

 

RCF ART 7

Seria ART 7 to bardzo popularny zbiór wielofunkcyjnych aktywnych, dwudrożnych kolumn PA łączących prostotę z wydajnością i nowoczesnym przetwarzaniem cyfrowym. Cała rodzina doczekała się aktualizacji - modele 708, 710, 712, 715, 732, 735 i 745 prezentowane są obecnie w odsłonie MK4, oferującej szereg znaczących modyfikacji.

Oprócz zmian kosmetycznych, zmodyfikowanego wyglądu, ostrzej zarysowanego grilla czy kwadratowego logo, znajdziemy tu unowocześnione wzmacniacze i przede wszystkim nowe procesory DSP wykorzystujące technologię "FiRPHASE", bazujące na filtrach FIR i zapewniające zrównanie fazowe i amplitudowe sygnału, a co za tym idzie - znaczną poprawę jakości dźwięku. Wszystkie modele wyposażone są we wzmacniacze o mocy 700W RMS (z wyjątkiem najmniejszego 708 o mocy 400W RMS) z prostym panelem z wejściami i wyjściami sygnału, przełącznikiem mic/line, korektorem flat/boost i wskaźnikami stanu kolumny.

 

[img:4]

[img:3]

RCF DLINE

 

RCF DLINE

DLINE to kolejna zaktualizowana seria, w skład której wchodzą przenośne, proste w użyciu kolumny do generalnego użytku nagłośnieniowego: prezentowane kolumny HD 10-A MK4, HD 12-A MK4 i HD 32-A MK4 również przeszły szereg zmian kosmetycznych (producent w tym przypadku stawia na nieinwazyjny, łagodny wygląd) oraz konstrukcyjnych i technologicznych, z których najważniejsze to nowe drivery kompresyjne ND840 i oczywiście technologia FiRPHASE.

 

RCF NX

Wśród nowych przenośnych rozwiązań nagłośnieniowych RCF wymienić też należy serię NX i nowe modele NX 32 i 45. To profesjonalne kolumny aktywne na wooferach 12" lub 15" i driverach z cewkami 3" i 4", ze wzmacniaczami o mocy 700W RMS i standardowym, spójnym dla reszty oferty RCF panelem kontrolnym. Poza uwzględnieniem nowoczesnego przetwarzania FiRPHASE posiadają one szereg udogodnień konstrukcyjnych, jak punkty montażowe dla podwieszania czy wcięcie do użytku podłogowego, a także gniazda zasilające PowerCON.

 

[img:5]

[img:6]

RCF NX

 

RCF HDL

Wspomnianą niejednokrotnie nową technologię przetwarzania cyfrowego zaimplementowano również w nowych systemach liniowych RCF. Wśród nich znajduje się nowy, bardzo kompaktowy model HDL 6 o wadze jedynie 11 kilogramów, wykorzystujący dwa bardzo wydajne woofery 6" oraz driver 1.7". Tu również znajdziemy wzmacniacz o mocy 700W RMS i procesor DSP. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze oraz doskonałym osiągom w kwestii brzmienia i projekcji dźwięku, te niewielkie systemy liniowe to doskonała propozycja dla małych przedsięwzięć, gdzie wymagana jest pierwszorzędna jakość reprodukcji.

Profesjonalną serię HDL rozszerzono również o model HDL30 – choć z zewnątrz do złudzenia przypomina znany już system liniowy HDL20, posiada zupełnie nowe komponenty i konstrukcję. Znajdziemy tu między innymi zupełnie nowe neodymowe przetworniki 10" oraz potężny driver 4" oraz wzmacniacze Pascal o mocy szczytowej 2200W, dzięki którym te wielkoformatowe systemy są w stanie wygenerować maksymalne ciśnienie akustyczne rzędu 137 dB SPL. W naszym filmie ze stoiska RCF produkty te zaprezentują wam Zbigniew Kalarus i Adam Bywalec z Arcade Audio, polskiego dystrybutora marki RCF.

 

[img:7]

[img:8]

RCF HDL

 
więcej: www.rcf.it
Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Premiery oświetleniowe ETC - relacja z P.S. TEATR "Open Day"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz