Hiszpańskie gitary klasyczne na MusikMesse [GALERIA]

Hiszpańskie gitary klasyczne na MusikMesse [GALERIA]

15 maja 2017, 09:00

Targi były dobrą okazją aby bezpośrednio skonfrontować i porównać gitary klasyczne wykonywane w Hiszpanii przez najlepszych producentów. Wystawcy nie zawiedli, czego dowodem było wiele, doskonale zaopatrzonych stoisk.

 

[img:1]

[img:4]

 

Nie zabrakło takich gigantów jak Felipe Conde, na stoisku którego można było podziwiać flagowe modele, w tym słynny instrument wykonany dla Ala diMeoli. Enrique Keller z kolei pokazał całą kolekcję dobrze kojarzonych w Polsce gitar Admira oraz Alvaro. Uwagę przyciągała też wystawa instrumentów Esteve z wyjątkowymi, bogato zdobionymi modelami.

 

[img:10]

[img:11]  

[img:5]

[img:6]

[img:7]

 

Jednym z największych stoisk była wystawa firmy Alhambra. Pod jej skrzydłami znajdują się inne, znane, hiszpańskie marki. Gitarowy kunszt prezentowały tam gitary Perez, Almansa, Cuenca, wśród których można było znaleźć prawdziwe perełki wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Na stoisku Alhambry można było też dokładnie obejrzeć gitarę klasyczną podczas budowy.

 

[img:2]

[img:12]

[img:13]

[img:8]

[img:3]

 

Nowością producenta są także gitary akustyczne. Na uwagę zasługiwało też stanowisko powstałej w 1945 roku firmy Camps. Prowadzona obecnie przez braci Jordiego i Javiera Camps, posiada w swojej ofercie szeroką linię ręcznie robionych instrumentów szkolnych, mistrzowskich jak i flamenco. 

 

[img:9]

Gitary Klasyczne

Gitara

Update softu okrętów flagowych BOSS
Więcej wiadomości