Tremolo GEN III - kultowy mostek PRS pod lupą

Tremolo GEN III - kultowy mostek PRS pod lupą

30 maja 2017, 09:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Tremolo GEN III firmy PRS Guitars to już trzecia odsłona kultowego mostka. Podobnie jak poprzednicy, posiada on wszystkie najlepsze cechy, charakterystyczne dla tego systemu. Ponadto, oferuje dużo szersze spektrum brzmienia i sustainu niż inne mosty tremolo na rynku.

[img:1]

 

Tak jak poprzednie wersje, wykonany jest z frezowanego mosiądzu – metalu, który doskonale przenosi brzmienie strun. Blok mostka, śruby regulujące wysokość oraz menzurę, jak również otwory na struny, pozostawiono odkryte w celu zwiększenia wybrzmienia oraz podniesienia precyzji dźwięku.

 

[img:4]

 

Poniżej znajdziecie opis zawartego w artykule zdjęcia:

A: Otwory śrub mocujących nawiercone są od spodu, dzięki czemu odpowiednio ostra powierzchnia pozwala na precyzyjny powrót mostu do początkowego położenia

B: Specjalnie zaprojektowane boki mostu tworzą kieszeń, która idealnie przytrzymuje osobno regulowane siodełka i zapobiega ich przesuwaniu się na boki, tym samym eliminuje znany problem z niestabilnością stroju.

C: Odpowiednio zwarty przekrój rowków w siodełkach sprawia, że struny przełamują się w optymalnym dla nich kącie, dzięki czemu w pełni przenoszą swoje drgania na konstrukcję. Mosty tremolo GEN III w serii Private Stock wyposażone są również w unikalne blokowane siodełka – nie pozwalają na jakikolwiek ruch strun i dają jeszcze większą pewność na powrót do właściwego stroju po użyciu ramienia mostu tremolo.

D: Ramię tremolo jest specjalnie nagwintowane i posiada regulację docisku w postaci małej śruby, pozwalającej na ustawienie pracy "wajchy" tak, aby można było w pełni ją dostosować do wymagań użytkownika

E: Śruby mocujące zostały przeprojektowane – zwiększono trzpień i główkę, dzięki czemu zwiększyła się powierzchnia przewodząca drgania do mostu oraz z mostu na korpus instrumentu, co wpływa na jeszcze lepszy sustain.

F: Do płyty mostu zostały dodane specjalne rowki o średnicy dopasowanej do rozmiaru śrub regulujących wysokość, przez co obydwa te elementy pasują do siebie jeszcze lepiej i precyzyjniej przenoszą drgania.

Nowy typ mostu GEN III TREMOLO zastosowano m.in. w gitarze PRS 509:

[img:3]

[img:2]

Pozostałe akcesoria Mostki i tremolo

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

MOSFET drive - overdrive od Wamplera
Więcej wiadomości