OMD - ujawniają pierwszy singiel z płyty "The Punishment Of Luxury"

OMD - ujawniają pierwszy singiel z płyty "The Punishment Of Luxury"

1 czerwca 2017, 13:02

[img:1]

Grupa OMD ujawniła właśnie pierwszy oficjalny singiel z nowej płyty zatytułowany „Isotype”. Piosenka pochodzi z nowej płyty studyjnej "The Punishment Of Luxury", której premiera odbędzie się 1 września.

13-sta studyjna płyta OMD to nie tylko połączenie nostalgii i wyidealizowanego romansu, charakterystycznego dla wcześniejszych dzieł zespołu, ale także wyjściem poza strefę komfortu i zmierzenie się ze współczesną elektroniką. Przywodzący na myśl najlepsze czasy duetu, krążek zawiera mistrzowskie kompozycje nie ustępujące takim hitom jak ‘Enola Gay, ‘So In Love’ czy ‘Walking On Mily Way’ i jest następcą świetnie przyjętego "English Electric" z 2013 roku. Z płyty ujawniony jest już utwór "La Mitrailleuse".

Album skomponowali, nagrali, wyprodukowali i zmiksowali obaj członkowie OMD- Andy McCluskey i Paul Humphreys. Jak mówi Andy: "Na tej płycie udało nam się wydobyć piękno z hałasu i powtarzających się sekwencji. Chwytliwe melodie w naszym przypadku są chyba nieuniknione!". "The Punishment Of Luxury", którego tytuł odnosi się do obrazu Włocha Giovani Segantini z 1891 roku, zawiera utwory tak różnorodne jak Kraftwerkowe 'Isotype' i 'Robot Man', przez soulowe ballady 'One More Time' i 'The View From Here' po bardziej tradycyjne brzmienie OMD (jak choćby 'Kiss Kiss Kiss Bang Bang Bang') czy ciężki synch-popowy utwór tytułowy.

Warto przypomnieć, że istniejąca z przerwami od 1978 roku grupa jest jawną inspiracją takich współczesnych zespołów jak The xx, The Killers czy LCD Soundsystem. Wiele innych, jak m.in. Future Islands czy Chvrches bardzo aktywnie nawiązują do osiągnieć OMD w swojej twórczości.

Electro & dance

Muzyka

Colours of Ostrava z nowymi ogłoszeniami
Więcej wiadomości