Cuervo x Fender Agave Stratocaster - strat w całości z agawy! [VIDEO]

Cuervo x Fender Agave Stratocaster - strat w całości z agawy! [VIDEO]

20 lipca 2018, 12:00
Producent: Fender

Historia ta zaczyna się w 1998 roku, kiedy to fundacja Jose Cuervo Foundation rozpoczęła badania nad nowymi zastosowaniami drewna agawy. Do tej pory, agawa kojarzyła się bowiem niemal wyłącznie z produkcją tequili. Sytuacja ta dość szybko uległa jednak zmianie...

 

Zaczęło się od współpracy z Ford Motor Company, która zaowocowała produkcją wytrzymałych części wyposażenia samochodów. Następnie zaangażowano Gary'ego Lindena - znanego na całym świecie twórcę desek surfingowych, aby wykonał deskę zbudowaną w 100% z drewna agawy. Jose Cuervo zdecydował się jednak nie wstrzymywać swoich badań i odezwał się do firmy Fender. Był to początek pięknej współpracy, której efektem jest Cuervo x Fender Agave Stratocaster.

[img:9]

[img:10] 

[img:1]

 

Wspólny szacunek do wysokiej klasy rzemiosła oraz pociąg do innowacyjności sprawiły, że wstępny projekt instrumentu powstał w stosunkowo krótkim czasie. Wykonany został przez samego Paula Wallera - szefa custom shopu Fendera, który w tym samym roku obchodził dokładnie 30. rocznicę powstania. Nic więc dziwnego, że z tej okazji panowie postanowili wprowadzić gitarowe rzemiosło na zupełnie nowy poziom.

Konstruktorzy musieli zmierzyć się z dwoma zasadniczymi problemami - miekkością drewna i finalnym brzmieniem instrumentu, który wciąż pozostawał wielką niewiadomą. Według oficjalnych informacji, zbieranie starannie wyselekcjonowanych łodyg agawy i ich odpowiednie utwardzenie zajęło dokładnie 5 dni.  

 

[img:2]

 

Jeżeli chodzi o brzmienie - zastosowano tu pickupy RWRP (mostek i środek) oraz ręcznie nawijany Fat '50s (gryf). W gitarze zastosowano oryginalny osprzęt Fendera, który można znaleźć w niemal każdym modelu stratocastera. Całości dopełnia wygrawertowana inskrypcja Jose Cuervy.

Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy w stanie tworzyć gitary praktycznie ze wszystkiego i wciąż będą zachowywac brzmienie stratów czy tele. Agave Stratocaster ma bardzo specyficzny dźwięk w porównianiu do modeli z olchy czy klonu. To unikatowe brzmienie z pewnością otworzy nowy dialog na temat współczesnych konstrukcji gitar i taki właśnie był nasz cel. W końcu to właśnie tym Fender Custom Shop zajmował się przez ostatnie 30 lat - Paul Weller. 

 

Cuervo x Fender Agave Stratocaster - GALERIA:

[img:3]

[img:7]

[img:8]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fender rozwiń listę sklepów

Gitara

HB składa hołd Les Paulom ze złotego okresu
Więcej wiadomości