Koncert Gavina Harrisona & The Pineapple Thief już 7 września w warszawskiej Progresji

Koncert Gavina Harrisona & The Pineapple Thief już 7 września w warszawskiej Progresji

29 czerwca 2017, 13:00

Na tę wiadomość wielu fanów Gavina Harriona i The Pineapple Thief z pewnością czekało z utęsknieniem! Zespół zaprezentuje się zaraz po wakacyjnej przerwie, 7 września, na scenie warszawskiego klubu Progresja!

 

[img:1]

 

Każdy, kto choć trochę interesuje się grą na perkusji, z pewnością kojarzy postać Gavina Harrisona. Przesympatyczny i zawsze pogodny brytyjski perkusista to prawdziwa gruba ryba perkusyjnego świata. Obok niezliczonej ilości gościnnych występów jako muzyk sesyjny, Gavin zasiadał na perkusyjnym stołku misternie szyjąc swoje wdzięczne, progresywne groovy w takich grupach jak: Porcupine Tree, Iggy Pop, King Crimson czy Blackfield.

Gavin jest także człowiekiem mocno zaangażowanym w działalność edukacyjną. Na swoim koncie ma już 4 wydane na temat gry na perkusji publikacje: Rhythmic Illusions, Rhythmic Perspectives: A Multidimensional Study of Rhythmic Composition, Rhythmic Designs: A Study of Practical Creativity, Rhythmic Composition: Featuring the Music of Porcupine Tree. Wydał także dwie części edukacyjnego DVD Rhythmic Visions oraz Rhythmic Horizons, które przygotował samodzielnie w swoim domowym studio.

Grupa The Pineapple Thief powstała w 1999 w Yeovil w hrabstwie Somerset w Anglii. Muzycy prezentują szeroko pojęty indie rock oraz  rock neoprogresywny. Na swoim koncie mają wydanych już 11 albumów studyjnych, z czego pierwszy z nich „Abducting the Unicorn” miał swoją premierę w 1999 roku. 

 

[img:2]

 

Żaden perkusista nie powinien przejść obok tego wydarzenia obojętnie. Z pewnością będzie to doskonały występ, zarówno pod względem perkusyjnym, jak i muzycznym! Podczas zbliżającej się trasy zespół zagra w całości nowy album "Your Wilderness" oraz opracowane na nowo ulubione przez fanów utwory ze swojego katalogu. Bilety są już dostępne w sieci Ticket Pro w cenie 99 zł.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z postacią Gavina Harrisona, polecamy odsłuchanie płyt Porcupine Tree „In Absentia” lub „Fear Of A Blank Planet”, na której muzyk wykorzystuje bardzo szerokie spektrum swoich możliwości.

Akustyczne

Perkusja

Wielkie Granie już 10 września na PGE Narodowym - Michał Dąbrówka zaprasza szalonych perkusistów!
Więcej wiadomości