Nowy dodatek do serii, czyli Paiste PSTX DJs 45

Nowy dodatek do serii, czyli Paiste PSTX DJs 45

25 lipca 2017, 13:00
Producent: Paiste

Nie tak dawno temu swoją premierę miała nowa seria talerzy wyprodukowanych przez firmę Paiste. Mowa tu o PSTX DJs 45, które są serią efektowych mikro talerzy w przystępnej cenie. 

[img:1]

PSTX DJs 45 są przeznaczone dla perkusistów poruszających się głównie po gatunkach hip-hop, alternative rock. Talerze mają umożliwić uzyskanie odpowiedniego soundu bez konieczności stosowania efektów i sztuczek studyjnych.

Nowe produkty Paiste zostały stworzone w celu umożliwienia perkusistom dostępu do specjalnych brzmień, które wcześniej zazwyczaj trzeba było odtwarzać z gotowych próbek za pośrednictwem różnych sample padów czy maszyn perkusyjnych. Seria oprócz niewątpliwych uroków brzmieniowych ma się również cechować przystępnością cen. Talerze są wykonane z bronzu b8 czyli klasycznie (8% cyny i 92% miedzi). Cała seria PSTX zawiera perforowane, miniaturowe crashe, hi-haty, ride’y, belle a także flanger stacki. Teraz przyjrzymy się szczegółowo co wchodzi w skład serii PSTX DJs 45.

DJs 45 Crash

[img:2]

Blaszaka o średnicy 12” i grubości thin posiada 25 różnych otworów ulokowanych praktycznie na całej powierzchni instrumentu poza dzwonkiem . Jest bardzo lekka i elastyczna, nie wymaga dużej mocy uderzenia aby wyzwolić pełny atak.

Brzmienie talerza cechuje się wybuchowym atakiem (opisywanym przez producenta słowem trashy), wybrzmienie jest krótkie i zbalansowane. Brzmieniowo talerz posiada pewne cechy  splasha chiny oraz cięższych crashy .

 DJs 45 Ride

[img:3]

Również 12” instrument, jego grubość posiada oznaczenie medium zaś waga heavy. Zastosowano tutaj dość ciekawe wykończenie upodabniając talerz do płyty vinylowej, poza malowaniem blachy na czarno, producent na dzwonku umieścił napis „Side A”.

W przeciwieństwie do wyżej opisywanego crasha Djs 45 ride ma konkretnie zdefiniowane, jasne i czyste brzmienie. Talerz posiada wyraźny atak przypominający brzmieniem crisp bell oraz skoncentrowane wybrzmienie w wysokim tonie. Brzmienie talerza wzorowane było na bazie przeglądu wielu perkusyjnych sampli stworzonych do muzyki elektronicznej oraz drum’n bass.

 DJs 45 Hi-hat

[img:4]

Tak jak reszta serii również i hi-hat ma średnicę 12”, talerz górny podobnie jak w przypadku crasha wykonany jest z cienkiej, perforowanej blachy, zaś talerz dolny to grubsza i cięższa konstrukcja wykończona czarnym lakierem. Otwory w talerzu top dodają przy grze na zamkniętym hi-hacie „zgniecionego” dźwięku rodem z beat crashera.

Przy grze na otwartym ustawieniu, blachy wydobywają z siebie przyjemny, zbalansowany syk. Djs 45  oprócz tego, że będzie doskonałym wyborem na hi-hat główny dla muzyka poruszającego się w szeroko pojętej muzyce elektronicznej i hip hop, może również być bardzo ciekawym uzupełnieniem standardowego zestawu rockowego.

Nieznana jest jeszcze data premiery serii DJs 45 w Polsce. W chwili obecnej talerze można kupować tylko u polskiego przedstawiciela sklepu muzycznego Thomann. Cena setu 12" Crash, 12"Ride, 12"HH to 1063 zł 

Źródło: https://www.moderndrummer.com/article/august-2017-paiste-pstx-djs-45-series/

Talerze Crash Ride Hi-Hat

Perkusja

Tegoroczna edycja Young Drum Hero już w październiku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz