Nowy Jack DeJohnette HHX Shimmering '75' Ride od marki Sabian

Nowy Jack DeJohnette HHX Shimmering '75' Ride od marki Sabian

31 sierpnia 2017, 12:00
Producent: Sabian
Dystrybucja: Music Info

Z okazji 75 urodzin legendy jazzu Jacka DeJohnetta firma Sabian wprowadza na rynek nowy talerz ride w edycji limitowanej o dźwięcznej nazwie Jack DeJohnette HHX Shimmering '75' Ride.

Blacha o średnicy 22 cali wykonywana jest ręcznie ze stopu b20, przy użyciu procesu trzykrotnego młotkowania. Średnia masa talerza została zaprojektowana z myślą o odwzorowaniu brzmienia DeJohnetta. Ride posiada sporej wielkości młotkowany, dzwonek. Brzmienie czynela to połączenie szklistości, ciepła i bardzo kontrolowanego wybrzmienia. Ogólny jego wyraz z uwagi na wagę jest jednak dość ciemny. Zastosowano tu wykończenie typu natural, czyli blacha nie posiada wierzchniej warstwy lakieru i błyszczy swoim naturalnym blaskiem.

Sabian wyprodukował dokładnie 75 sztuk tego modelu, które są dostępne tylko w dobrych sklepach perkusyjnych w Ameryce Północnej bądź w sprzedaży internetowej. Firma zapewnia o bogatym, solidnym soundzie blachy z przeszywającym bellem. Produkt ma za zadanie zawsze oferować dobrą i pożądaną odpowiedź na zadawane przez nas ciosy.

Talerz można nabyć w zagranicznych sklepach internetowych za niestety niemałą kwotę około 1620 zł.

Jack DeJohnette urodzony  9 sierpnia 1942 r. w Chicago to perkusista jazzowy, grający również na instrumentach klawiszowych. Od czwartego roku życia przez 10 lat uczył się grać na fortepianie. Później kontynuował edukację w Konserwatorium Muzycznym. Naukę gry na perkusji rozpoczął w licealnym zespole muzycznym. Na początku swojej kariery grywał zarówno na instrumentach klawiszowych, jak i na perkusji. Eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi, od R&B po hard bop.

W 1966 r. grał w John Coltrane Quintet, a następnie w Charles Lloyd Quartet, co przyniosło mu szerokie uznanie. W 1968 r. wstąpił do grupy Milesa Davisa, wraz z którym nagrał album Bitches Brew. Również w tym roku nagrał pierwszą płytę występując jako lider – The De Johnette Complex dla wytwórni Milestone Records.

W czasie swojej kariery muzycznej grywał z wieloma znanymi jazzmanami, wśród których można wymienić między innymi Milesa Davisa, Johna Coltrane'a, Keitha Jarretta, Tomasza Stańkę, Ornette'a Colemana, Theloniousa Monka, Stana Getza, Cheta Bakera, czy Herbiego Hancocka. Nagrywał dla: Milestone Records, Columbia, Landmark, MCA/GRP i Toshiba/EMI/Blue Note, ale większość nagrał dla ECM. Laureat NEA Jazz Masters Award[2] w 2012.

 

więcej: sabian.com
Talerze Ride

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sabian rozwiń listę sklepów

Perkusja

Perkusyjne TOP 5: Steve Gadd - najlepsze video naszym zdaniem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz