Sampling Pad SPD-SX Special Edition - nowość od firmy Roland

Sampling Pad SPD-SX Special Edition - nowość od firmy Roland

18 września 2017, 09:00
Producent: Roland

Firma Roland prezentuje specjalną edycję znanego już na rynku Samping Pada, Roland SPD-SX. Produkt wygląda właściwie identycznie jak znana już nam wersja, natomiast sporo nowego dzieje się na jego pokładzie.

[img:1]

Szereg opracowanych przez inżynierów udogodnień takich jak np. pamięć wewnętrzna rozszerzona do 16 GB, ma sprawić aby codzienna praca w parze z SPS-SXem była czysta przyjemnością.

Roland SPD-SX to absolutnie światowy top jeśli chodzi o profesjonalne sampling pady. Pozwala wyzwalać za pomocą wbudowanych padów próbki wgrane przez użytkownika, kompletne loopy jak również pełne backing tracki. Interfejs SPD-SX Special Edition został przeprojektowany w taki sposób, aby elastycznie dopasować się do workflow każdego artysty, który będzie go użytkował, począwszy od produkcji dźwięku WAV, aż po przygotowanie gotowych sampli i przydzielenie instrumentów do zagrania kompletnego show . Zadania te w dużej mierze uprości dołączone za darmo oprogramowanie Ableton Lite oraz Wave Manager.

Nowa rozszerzona do 16GB pamięć wewnętrzna urządzenia potrafi pomieścić do 50 godzin pojedynczych próbek zapisanych w studyjnej jakości wav. Jest to ilość miejsca pozwalająca na wgranie sampli do zagrania pełnego koncertu, bez potrzeby instalowania w urządzeniu dodatkowych nośników pamięci. Sampling pad posiada 9 łatwych w użyciu i bardzo czułych na uderzenie padów gumowych z podświetleniem led. 

[img:2]

Urządzenie do pracy wykorzystuje trzy wielordzeniowe procesory (jeden główny, dwa odpowiadające za processing efektów). Umożliwiają one niesamowicie wydajne przetwarzanie dźwięku w czasie rzeczywistym bez żadnej wyczuwalnej latencji. Udoskonalony interface pozwala w łatwy sposób importować, przydzielać i organizować próbki. Dodatkowo sprawę ułatwia możliwość połączenia się za pomocą portu USB z zewnętrznym komputerem i użycia dołączonego oprogramowania Wave Manager.

Roland SPD-SX Special Edition dostał wykończenie, które będzie bardzo wyróżniało się na scenie. Obudowa została polakierowana bardzo estetycznym wściekło czerwonym lakierem Sparkling Red.

[img:3]

Urządzenie można zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie firmy Roland. Cena na jaką trzeba się przygotować to około 3213 zł.

 

 

Elektroniczne Pady elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości