Sennheiser FOCUSMIC Digital - nowy wytrzymały mikrofon typu mini-shotgun

Sennheiser FOCUSMIC Digital - nowy wytrzymały mikrofon typu mini-shotgun

6 października 2017, 10:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma Sennheiser, światowy lider branży audio, w trakcie wystawy IBC zaprezentowała FOCUSMIC Digital – nowy wytrzymały mikrofon typu mini-shotgun, przeznaczony do nagrywania wideo profesjonalnej jakości z użyciem iPhone’a.

Mikrofon został wyposażony w sprawdzoną kapsułę mikrofonową Sennheiser, przedwzmacniacz i konwerter A/D Apogee PureDigital oraz złącze Lightning. FOCUSMIC Digital jest kompatybilny z iPhone’ami najnowszych generacji – od modelu SE po iPhone’a X.

Filmuj jak zawodowiec

Mikrofony typy shotgun są najczęściej wykorzystywane w profesjonalnych produkcjach filmowych do rejestracji ukierunkowanego dźwięku. Dzięki FOCUSMIC Digital wysoka jakość audio jest teraz dostępna w nagraniach wideo wykonanych smartfonem. Nowy mikrofon mocuje się do telefonu za pomocą wytrzymałego metalowego uchwytu, który pozwala na współpracę z różnymi modelami iPhone’ów ze złączem Lightning. Mikrofon zapewnia obrót o 270°, włączając w to pozycję „selfie” oraz pozycję transportową.

FOCUSMIC Digital jest doskonałym wyborem dla reporterów pracujących w terenie i przeprowadzających wywiady lub komentujących wydarzenia. Znakomicie sprawdza się też przy tworzeniu różnego rodzaju treści wideo.

Jak sugeruje nazwa, FOCUSMIC Digital zapewnia wysokiej jakości kierunkowy dźwięk dla filmów nagrywanych za pomocą iPhone’a.  Niezależnie od tego, czy użyjemy tego mikrofonu do nagrywania filmów prywatnych czy też w celach profesjonalnych – w kwestii dźwięku zwiększy on możliwości naszego telefonu, dość ograniczone w przypadku wbudowanego mikrofonu i przedwzmacniacza” –wyjaśnia Dela Bahlke, Product Manager w firmie Sennheiser.

[img:1]

Podobnie jak inne produkty wspólnie opracowane przez firmy Sennheiser oraz Apogee – ClipMic digital, MKE 2 digital, MK 4 digital lub AMBEO Smart Headset – FOCUSMIC Digital jest efektem połączenia ogromnego doświadczenia dwóch liderów w technologii rejestrowania audio. Mikrofon zapewnia profesjonalną jakość dźwięku oraz łatwość obsługi i oferuje możliwości, które są standardem w branży profesjonalnej. Jesteśmy pewni, że mobilni filmowcy zaczynając od entuzjastów, a kończąc na profesjonalistach, pokochają pracę z FOCUSMIC Digital – komentuje Sean McArthur, Dyrektor Marketingu w firmie Apogee.

Czysty, ukierunkowany dźwięk

FOCUSMIC Digital został wyposażony w sprawdzoną i wielokrotnie przetestowaną filmową kapsułę mikrofonową Sennheiser, a także najwyższej jakości konwerter A/D oraz przedwzmacniacz mikrofonowy firmy Apogee, co umożliwia rejestrację dźwięku nieskazitelnej jakości. Mikrofon efektywnie tłumi szumy boczne, pozwalając na rejestrowanie kierunkowego dźwięku nawet w głośnym otoczeniu.


„Smartfony stoją przed poważnym wyzwaniem w zakresie rejestrowania audio: ich wbudowane mikrofony oraz przedwzmacniacze mikrofonowe są zaprojektowane do prowadzenia rozmów telefonicznych, a nie do nagrywania profesjonalnego dźwięku do filmu. W związku z tym twórcy treści, którzy chcą zapewnić swoim odbiorcom wysokiej jakości materiały filmowe, muszą korzystać z zewnętrznego mikrofonu oraz dedykowanego przedwzmacniacza” – komentuje Dela Bahlke.

Kontrola z poziomu aplikacji

W celu perfekcyjnego dostosowania pracy mikrofonu do bliskich i odległych źródeł dźwięku, jego czułość oraz poziom wzmocnienia sygnału mogą być wygodnie regulowane za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji firmy Apogee, takich jak Maestro oraz MetaRecorder. Te aplikacje pozwalają również na użycie różnego typu cyfrowych filtrów dźwięku, takich jak eliminowanie dudnień, ograniczenie dźwięków syczących czy też funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem. Dzięki temu można w jeszcze większym stopniu polepszyć jakość nagrań audio. Użytkownik może ponadto zapisać ustawienia, które można zastosować podczas nagrywania z innymi aplikacjami, nieoferującymi tak rozbudowanych opcji konfiguracji.

Solidny i wielozadaniowy

Obudowa FOCUSMIC Digital zostałą wykonaną w całości z metalu. Uchwyt jest wyposażony w standardowy gwint 1/4” (20 UNC) umożliwiający zamontowanie na akcesoriach dla kamer, takich jak trójnogi lub statywy stołowe. Mikrofon na tym uchwycie może być obracany w zakresie 270°: od pozycji transportowej 0°, gdy przylega do plecków smartfona, przez pozycję filmowania / przeprowadzania wywiadów, gdy jest ustawiony w osi obiektywu kamery, aż do pozycji „selfie”. Łącznie dostępnych jest 14 pozycji z blokadą ustawienia w celu umożliwienia optymalnego skierowania mikrofonu na źródło dźwięku.
FOCUSMIC Digital jest dostarczamy wraz z owiewką z pianki. Mikrofon jest zasilany bezpośrednio ze smartfona i nie wymaga dodatkowych źródeł energii.

Dostępność FOCUSMIC Digital jest przewidywana na drugi kwartał 2018.

Dane techniczne

 
  • Konstrukcja przetwornika: trwale spolaryzowany mikrofon pojemnościowy
  • Charakterystyka kierunkowości: superkardioidalna / listkowa
  • Złącze: Apple Lightning
  • Filtry DSP oraz funkcje: filtr dudnienia, redukcji syczenia, funkcja ochrony przed przeciążeniem

 

Mikrofony Reporterskie

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

FBT X-LITE 112A - uniwersalne narzędzie nagłośnieniowe
Więcej wiadomości