Yamaha EAD 10 - Elektroniczny moduł do akustycznych bębnów

Yamaha EAD 10 - Elektroniczny moduł do akustycznych bębnów

13 sierpnia 2018, 12:00
Producent: Yamaha
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Firma Yamaha wprowadziła na rynek moduł stworzony od podstaw do przechwytywania i modyfikowania brzmienia całej naszej akustycznej perkusji poprzez zastosowanie kombinacji jednego mikrofonu i triggera.

EAD 10 służy do przechwytywania sygnału z naszych akustycznych bębnów za pośrednictwem pojedynczego mikrofonu/triggerra. System został zaprojektowany, aby można było w łatwy sposób i w doskonałej jakości nagrać jakąś frazę, groove, całą próbę czy może partie na płytę demo zagraną na naszej perkusji.

Jest to idealne rozwiązanie dla perkusistów, którzy chcą w łatwy i tani sposób nagrywać w dobrej jakości swoje partie perkusyjne, nie używając do tego celu lasu mikrofonów, statywów i kabli. Cały system Yamaha EAD 10 składa się bowiem tylko z dwóch elementów, centralnego czujnika/wyzwalacza montowanego na bębnie basowym oraz cyfrowego procesora dsp w postaci modułu. Centralnie umieszczany mikrofon przechwytuje i odtwarza naturalny i dynamiczny dźwięk całego zestawu, podczas gdy moduł (serce systemu) dodaje do brzmienia dowolną liczbę efektów w tym: flanger, phaser i wiele rodzajów pogłosu.

[img:1]

W przypadku zestawu hybrydowego, czyli połączenia perkusji akustycznej z padami elektronicznymi, EAD 10 ma na swoim pokładzie wejścia na pięć 3-strefowych padów elektronicznych. W momencie ich podłączenia możemy przypisać do nich jeden z 800 różnych brzmień znajdujących się w naszym module. Ta sekcja zaopatrzona jest również we wbudowany sampler i efekty. Jeśli wykorzystamy nowego EAD'a jako moduł perkusji elektronicznej, mamy na jego pokładzie do dyspozycji 50 brzmień gotowych zestawów perkusyjnych oraz miejsce w pamięci na 200 kolejnych, które możemy skomponować sami. W urządzeniu znajduje się również wejście AUX mini jack, dzięki któremu możemy podłączyć do modułu dowolne źródło dźwięku, takie jak np. nasz telefon komórkowy.

Firma Yamaha dołącza do swojego nowego systemu aplikację o nazwie Rec ‘N’ Share iOS, która umożliwia szybkie nagranie na urządzeniu mobilnym posiadającym system iOS naszych ścieżek perkusyjnych przechwyconych przez moduł EAD. Dodatkowo, w tym samym czasie aplikacja jest stanie nagrać video. W taki sposób możemy sprawnie nagrać naszą partię perkusyjną i udostępnić ją na popularnych serwisach społecznościowych takich jak YouTube. EAD 10 można również podłączyć do systemu nagłośnienia podczas koncertu, uzyskując tym samym kompletny miks naszej perkusji w dwóch kanałach stereo.

Cena za zestaw Yamaha EAD 10 to około 2295 zł.

 

 

Elektroniczne Moduły brzmieniowe

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości