Nowe gwiazdy na Pohoda Festival

Nowe gwiazdy na Pohoda Festival

26 grudnia 2017, 13:55

[img:1]
Pohoda to festiwal muzyki i sztuki cieszący się międzynarodowym uznaniem, gdzie muzyka alternatywna, indie, electronica, world music i punk spotykają się z klasyką obok literatury, tańca, sztuki wizualnej, filmu i teatru.

"Przygotowując Pohodę, staramy się stosować to samo podejście, co w przypadku zaproszenia kogoś do domu na wizytę. Chcesz, żeby czuli się dobrze w twoim miejscu, chcesz mieć dobry program i miejsce do siedzenia i spania. Przygotowujesz dobre jedzenie i napoje i robisz wszystko, co możliwe, aby twoi goście poczuli się dobrze nawet w łazience lub toalecie. Następnie możecie słuchać dobrej muzyki, tańczyć, oglądać filmy, rozmawiać o radościach i wyzwaniach wszechświata, dyskutować o sztuce i wszystkim czego chcecie. Wierzymy, że nasi goście mogą czuć to podejście. My z kolei możemy z pewnością powiedzieć, że są świetnymi gośćmi. Tworzą najlepszą atmosferę na festiwalach." - mówi Michal Kascak, organizator festiwalu.

Festiwal tworzy wyjątkowe święto wolności i tolerancji, w którym piękne i różnorodne kultury świata mogą spotykać się, komunikować i dzielić pomysłami.

W przyszłym roku zagrają m.in: Little Dragon, St Vincent, Ziggy Marley, Soja, Aurora, Fink, Calexico. Nie zabraknie też polskiego akcentu w postaci zespołu Mitch & Mitch.

Pohoda ma miejsce w drugi weekend lipca w Trenczynie na Słowacji. Trenczyn znajduje się 120 km od Bratysławy i 190 km na północny wschód od Wiednia. Festiwal odbywa się na byłym lotnisku wojskowym w dolinie rzeki Wag, otoczonym trzema zachodnimi Karpatami. Z punktu widzenia zwiedzającego obszar festiwalu jest łatwo dostępny i stanowi idealną i bogato zaprojektowaną przestrzeń dla ograniczonej liczby 30 000 gości. Uczestnicy mogą zapomnieć o kolejkach po jedzenie lub do toalety, ciasnym kempingu lub poruszaniu się po w dużym tłumie - pojemność jest ustawiona tak, aby była wygodna i otwarta, aby pasowała do nazwy festiwalu. (Pohoda to po słowacku spokój, zadowolenie) Pohoda została założona przez Michała Kascaka i Mario Michnę w 1997 roku.

Pierwsza impreza odbyła się na boiskach piłkarskich Trenczyna. W 1998 roku festiwal przeniósł się do Pod Sokolicami z dodaną sceną taneczną i szerokim wyborem organizacji pozarządowych obecnych po raz pierwszy. W 1999 roku festiwal zamienił się w dwudniowe wydarzenie, a w 2000 r. Pohoda rozprzestrzeniła się na teren wystawowy w Trenczynie z sześcioma scenami, w tym z literaturą i muzyką klasyczną. W 2004 roku Pohoda przeniosła się na lotnisko w Trenczynie, gdzie od tego czasu się odbywa. Do 2016 roku odbyło się łącznie 309 koncertów, w tym 166 koncertów w 20 edycjach.

Muzyka

Electrum Up2Date w Białymstoku
Więcej wiadomości