Danny Carrey: Nowe albumy Tool ukażą się w 2018 roku

Danny Carrey: Nowe albumy Tool ukażą się w 2018 roku

21 grudnia 2017, 09:00

Po bardzo długiej przerwie fani fantastycznego perkusisty Danny'ego Carrey'a oraz całej grupy Tool zostaną nagrodzeni. Zespół ma ambitne plany, aby w nadchodzącym roku wypuścić dwa(!) nowe wydawnictwa przepełnione nowymi, fantastycznymi utworami.

[img:1]

Tydzień temu perkusista Tool potwierdził, że zespół pisze utwory na nowy album, a w styczniu przyszłego roku w planach jest rozpoczęcie nagrań. Danny Carrey pytany o nowy album, podczas wywiadów wyraża ekscytacje efektami pracy w zespole, twierdzi, że najnowsze wydawnictwo będzie, w jego subiektywnej opinii, kawałkiem dobrej muzyki.

Tool na nową płytę kazał czekać swoim fanom blisko 11 lat. W 2006 roku został wydany ostatni jak dotychczas zapis dokonań grupy o tytule "10 000 Days". Carrey wyjaśnia, że zespołowi na przestrzeni ostatnich lat towarzyszył szereg niesprzyjających okoliczności, głównie związanych z życiem codziennym, rodzinnym. To właśnie zamknęło muzyków na tworzenie nowych kompozycji. Dodatkowo, praktycznie każdy z członków Tool poświęca się w innych projektach muzycznych, co również absorbuje czas.

Carrey wyjawił również, że pracuje wraz z firmą Sonor nad nowym modelem zestawu perkusyjnego. Danny, w przeciwieństwie to znakomitej większości muzyków, przywiązuje się do użytkowanych instrumentów i eksploatuje je przez długie lata. Od czasu ukazania się ostatniej płyty Tool, muzyk nadal korzysta z tego samego zestawu Sonora. Dodatkowo grał i gra na nim we wszelkich dodatkowych projektach.

Tool zagra w przyszłym roku na czwartej edycji festiwalu Northern Invasion 12-13 maja w Somerset w stanie Wisconsin. Wystąpią tam także między innymi: Avenged Sevenfold, A Perfect Circle i Alice In Chains.

[img:2]

Perkusja

703X & MINI - Nowości od EFNOTE na NAMM'24
Więcej wiadomości