Aktywne systemy Turbosound Berlin TBV123-AN dostępne w sprzedaży

Aktywne systemy Turbosound Berlin TBV123-AN dostępne w sprzedaży

5 marca 2018, 00:00
Producent: Turbosound

Turbosound Berlin TBV123 zwyciężył w corocznym rankingu ProSoundWeb Readers’ Choice Awards w kategorii „Głośniki pasywne”. Niedawno w sprzedaży pojawił się jego aktywny brat.

Berlin TBV123-AN, bo o nim mowa, to dwudrożny element systemu liniowego o stałej krzywiźnie. Oparty jest na dwunastocalowym przetworniku niskotonowym wzmacnianym włóknem węglowym i dwóch jednocalowych aluminiowych przetwornikach wysokotonowych. Sekcja wysokotonowa wyposażona jest dodatkowo w falowód dendrytyczny, znany z najwyższych modeli urządzeń Turbosound, który pozwala na zachowanie precyzyjnej charakterystyki kierunkowej w zakresie 1000 H X 150 V.

 

[img:5]

Dodatkowymi atutami w aktywnych wersjach urządzeń z serii Berlin będzie moduł KLARK TEKNIK dostarczający 2.500 W mocy i odpowiednie zasoby DSP oraz cyfrowy przesył sygnału w standardzie ULTRANET.

Wszystkie nastawy DSP będą dostępne bezpośrednio na panelu kontrolnym urządzenia za pośrednictwem wyświetlacza ciekłokrystalicznego, jak również z poziomu aplikacji komputera PC podłączonego przez złącze USB.

Poniżej kilka zrzutów ekranowych z krótkim opisem.

 

[img:1]

Na ekranie konfiguracji ogólnej możemy wybrać źródło sygnału (ANALOG lub ULTRANET), ustawić dodatkowy limiter, opóźnienie czy też wybrać preset brzmieniowy dostosowany do otoczenia, w jakim przyjdzie nam grać - wolne pole czy sąsiedztwo jednej, dwóch bądź trzech ścian.

 

[img:2]

W zakładce korektora możemy wybrać preset dostosowany do wielkości zastosowanego grona - pojedyncze, podwójne, potrójne i większe - a także, w razie potrzeby, zastosować indywidualną korekcję barwną wprowadzoną przez użytkownika. Do dyspozycji mamy czteropunktowe EQ.

 

[img:3]

Kolejnym narzędziem jakie dostajemy do dyspozycji jest zwrotnica o dwóch predefiniowanych częstotliwościach odcięcia a także dowolnie strojona wersja użytkownika z opcją odwracania polaryzacji, co przyda się w przypadku współpracy z subami innymi niż dedykowane.

 

[img:4]

Znajdziemy też znany doskonale z serii iQ eliminator sprzężeń, który w trybie SINGLE daje bardzo stabilne rezultaty i można go bezpiecznie stosować. Wszystkie nastawy DSP możemy oczywiście zapisać w pamięci urządzeń lub komputera.

 

Kolumny i głośniki Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

Turbosound Turbosound www.turbosound.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Turbosound rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Co zadecydowało o wyborze RIVAGE PM realizatora dźwięku?
Więcej wiadomości