Genelec świętuje 40 lat istnienia

Genelec świętuje 40 lat istnienia

23 lutego 2018, 11:00
Producent: Genelec

Firma Genelec w tym roku obchodzi 40 rocznicę istnienia. Z tej okazji producent przygotowuje serię specjalnych działań. Genelec planuje oficjalne urodzinowe wydarzenie w lecie, wydanie specjalnej książki, wprowadzenie nowej limitowanej edycji monitorów oraz konkurs dla kompozytorów współorganizowany z Boiler Room (globalną platformą internetową transmitującą sesje muzyczne na żywo).

W 1978 Ilpo Martikainen założył firmę Genelec wraz z Topi Partanen. Wtedy ropoczęła się przygoda, która wpłynęła na świat profesjonalnego audio. Ilpo i Topi stworzyli aktywny monitor studyjny S30 dla fińskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego YLE. Ten moment stanowił kamień milowy w historii rozwoju profesjonalnego monitoringu audio. S30 cechował się naturalnym brzmieniem i zdolnością dostosowywania do różnych warunków akustycznych. Inżynierowi pokazali jak bardzo są zdeterminowani by zapewnić użytkownikowi wiarygodne narzędzie odsłuchowe oraz możliwość kalibracji - i te zasady do dzisiaj stanowią fundament filozofii Genelec.

 

[img:2]

 

Genelec, zachęcony powiększającym się gronem klientów i osiągnięciami, wprowadzał nowe produkty jak monitor 1035 czy technologie Directivity Control Waveguide i Minimum Diffraction Enclosure. W 1991 roku monitor bliskiego pola 1031 zmienił świat monitoringu audio po raz kolejny, stając się niedoścignionym standardem w branży. Mijały dekady, a organizacja Genelec zyskiwała coraz lepszą reputację wraz z rosnącą popularnością monitorów serii 8000 oraz systemu kalibracji Smart Active Monitoring i oprogramowania GLM. Przez te wszystkie lata badania, rozwój i przede wszystkim pasja do udoskonalania brzmienia sprawiły, że firma zyskała niezachwianą międzynarodową pozycję.

Oprócz spektakularnego urodzinowego wydarzenia, w ciągu tego roku odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami - wśród nich między innymi wycieczka do fabryki Genelec w Finlandii i konkurs dla kompozytorów organizowany we współpracy z Boiler Room. W kanałach social media (Facebook, Instagram firmy Genelec) trwa kampania hashtag #Genelec40th. Wszystkich, którzy są użytkownikami sprzętu Genelec zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami i doświadczeniami oznaczając posty hashtagiem #Genelec40th. W ciągu tego roku, Genelec będzie też publikował filmy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości firmy. Dodatkowo, książka z okazji 40. rocznicy działalności przedstawi nowe spojrzenie na ostatnie cztery dekady.

 

[img:1]

 

Świętowanie 40-lecia Genelec jest niezwykłym wydarzeniem, biorąc pod uwagę wprowadzone przez naszą firmę innowacje oraz fakt, że cały czas dążymy do perfekcyjnego brzmienia tak samo, jak na początku.

 

Ten rok świętowania dedykujemy wszystkim, którzy pozwolili nam być tu gdzie jesteśmy - użytkownikom Genelec na całym świecie, naszym dystrybutorom i sprzedawcom, prasie, naszym cenionym pracownikom i oczywiście założycielowi Genelec, Ilpo, którego filozofia cały czas nam przewodzi.

Siamäk Naghian - Dyrektor generalny Genelec

 

Aby poznać szczegóły specjalnych wydarzeń i konkursów rocznicowych, śledź stronę www.genelec.com i kanały społecznościowe Genelec.

 

Monitory studyjne aktywne pasywne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Studio

Tascam Portacapture X6 - Prosty sposób na rejestrację dźwięku
Więcej wiadomości