NAMM'18: Dixon coraz mocniejszy [VIDEO]

NAMM'18: Dixon coraz mocniejszy [VIDEO]

16 lutego 2018, 14:35
Producent: Dixon
Dystrybucja: SoundTrade

Firma Dixon obecna jest na światowym rynku perkusyjnym już kilkadziesiąt lat. Niemal od początku istnienia produkuje sprzęt dla największych firm z branży perkusyjnej. Bogata w wieloletnie doświadczenie, zaczyna coraz mocniej dawać o sobie znać jako niezależny brand.

Śledząc rozwój firmy oraz pojawiające się nowości, utwierdzamy się w przekonaniu, że Dixon to bardzo poważny gracz na rynku, który ma ogromną szansę wznieść się na najwyższy poziom światowego instrumentarium, zdominowany w tym momencie przez innych producentów, dla których sprzęt produkuje często właśnie Dixon.

 

 

Podczas tegorocznych NAMM SHOW 2018 mieliśmy okazję spotkać na stoisku Dixon kilku wybitnych perkusistów, między innymi Gregga Bissonnette. Muzycy nie tylko rozdawali autografy i chętnie pozowali do zdjęć, ale udzielali też rzetelnych informacji na temat sprzętu oferowanego przez producenta.

 

Cornerstone Drumset

W centralnym punkcie stoiska, na wysokim piedestale, usytuowano premierowy zestaw z nowej serii Dixona - Cornerstone. To niezwykle efektowny instrument, dostępny w dwóch rodzajach wykończenia (Piano Black oraz Natural) i w standardowych zestawach o wymiarach: 22 × 18 (BD), 10 × 8, 12 × 9 (TT), 16 × 16 (FT), 14 × 6.5 (SD). Werble dostępne są w dwóch wersjach materiałowych - Hammered Steel Titanium Plated oraz American Red Gum.

Korpusy bębnów to 7-warstwowa mieszanka klonu północnoamerykańskiego z drewnem Red Silkwood, grubości 6.7 mm w przypadku tomów oraz 7.2 mm w przypadku floor tomu i stopy.

 

[img:6]

[img:7]

 

Możliwość konfiguracji

Bębny serii Cornerstone produkowane są w następujących rozmiarach:

  • 8 × 8, 10 × 8, 12 × 9 (TT)
  • 14 × 14, 16 × 16 (FT)
  • 18 × 14, 20 × 16, 22 × 18 (BD)
  • 14 × 6.5 (SD)

 

Nowe logo Dixon

Firma zaprezentowała zupełnie nowy logotyp, który nie wziął się z nikąd. Symbol graficzny tworzą wszystkie litery nazwy Dixon wpisane w jedną figurę.

 

[img:1]

 

Precision Coil - nowe stopy perkusyjne

Oferowane w wersji pojedynczej (PP-PCP) oraz podwójnej (PP-PCPD).
Tom co wyróżnia nową serię mechanizmów nożnych, to brak tradycyjnie umiejscowionej sprężyny naciągającej stopę, w zamian za to zastosowano sprężynę skrętną zamkniętą u góry w metalowej puszce, zamontowaną na osi bijaka.

To udogodnienie techniczne pozwoliło wyeliminować straty energii, związane z bardziej rozbudowanym - klasycznym - mechanizmem, w rezultacie czego stopa jest bardziej precyzyjna, szybsza i podlega lepszej kontroli. Jeszcze jednym walorem użytkowym jest wszechstronna regulacja mechanizmu - nie tylko siły naciągu sprężyny, ale i położenia kąta uderzenia główki bijaka.

Dodajmy do tego wyjątkową estetykę urządzeń i całkowicie płaską powierzchnię mechanizmu pedału, zapewniającą dobry poślizg buta. Całość zapowiada się obiecująco, a już niebawem przetestujemy dla was podwójną stopę PP-PCPD na łamach portalu InfoDrum.

 

[img:4]

[img:5]

 

Practice Pad Systems

Zestaw treningowy Pro Workout to w pełni regulowany zestaw padów treningowych skonfigurowany jako samodzielna „stacja robocza”, zawierająca typową dla zestawu perkusyjnego konfigurację: stopa, werbel, trzy tomy. Zestaw można dowolnie rozbudować, dołączając kolejne pady, zresztą zamontowane na lekkich, ale stabilnych statywach typu flat.Dużą korzyścią urządzenia treningowego jest niewielka waga, choć spora stabilność, oraz niewielka objętość przestrzenna, dzięki której możemy rozstawić urządzenie na stosunkowo małej powierzchni.

Pady treningowe wykonane solidnie, z pewnością doskonale sprawdzą się jako system rozgrzewkowy przed graniem na zestawie. Wyposażeni w to urządzenie nie mamy już niestety żadnych wymówek od ćwiczenia, w stylu - za głośno, bo sąsiedzi, za mało miejsca na rozstawienie, czy brak czasu na montaż wielu padów. Pozostaje nam nic innego tylko… po prostu zacząć ćwiczyć.

 

[img:2]

[img:3]

 

Bass Drum Hoop-mounted Device Holder

Specjalnością firmy od lat jest produkcja wszelkiego typu akcesoriów ułatwiających życie perkusistom.

Na tegorocznych NAMM SHOW zaprezentowano bardzo przydatne użytkowo holdery montowane do obręczy bębna basowego. Stworzone przy współpracy z firmą Hamilton Stands, pozwalają zamocować w dowolnym miejscu i położeniu urządzenia bez których ciężko dziś funkcjonować - ipad, tablet, smartfon, zewnętrzny metronom i wszystko co mieści się w rozmiarze 159 - 200 mm (pod warunkiem, że jest kształtu kwadratowo-prostokątnego…).

 

[img:8]

 
Akustyczne Zestawy perkusyjne Hardware Statywy Stopy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Dixon rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości