NAMM'18: Co słychać u PRS Guitars?

NAMM'18: Co słychać u PRS Guitars?

2 marca 2018, 13:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Paul Reed Smith to firma, która od lat elektryzuje gitarzystów na całym świecie. Przez wiele lat kojarzona z gitarowym highendem bardzo płynnie i z klasą wkroczyła także na rynek instrumentów bardziej dostępnych cenowo.

 

[img:3]

 

Seria SE zyskała ogromną popularność, a producent nie spoczął na laurach, tylko śmiało zaczął podbijać kolejne gałęzie gitarowego przemysłu, projektując gitary akustyczne i wzmacniacze. Tegoroczne Namm jak zawsze pokazało doskonałą kondycję firmy, która swoją ekspozycję miała, podobnie jak w zeszłym roku, w oddzielnym roomie. Oprócz znanych serii, można było podziwiać tam też wiele nowości.

 

[img:1]

[img:2]

 

Pierwsza z nich to wzmacniacz MT15, skonstruowany przy udziale znanego gitarzysty i endorsera firmy – Marka Tremonti. Jest to lampowa (2x6L6) konstrukcja oferująca dwa kanały z niezależną regulacją barwy dźwięku i moc 15W z możliwością ograniczenia do 7W. W preampie znajdziemy aż 6 lamp EC83S, a wzmacniacz oferuje sporą paletę brzmień o zróżnicowanej agresywności. Do kompletu przewidziana jest jednogłośnikowa kolumna MT112, wyposażona w głośnik 12 calowy Celestion Vintage30.

We współpracy z Markiem Tremonti powstała także nowa wersja gitary – Mark Tremonti SE Standard. Zastosowano w niej korpus z litego mahoniu, palisandrową, ożyłkowaną białym bindingiem podstrunnicę z inkrustacją ptaków, klonowy gryf i przetworniki Tremonti S.

 

[img:4]

[img:5]

 

Kolejną nowością jest DW CE24 Floyd, gitara sygnowana gitarzystą Between The Buried & Me – Dustie Waringiem. Tą limitowaną edycję można zamiawiać tylko do 31 marca 2018 roku. Jak w każdej gitarze serii CE, gryf jest przykręcany do korpusu. W tym przypadku szyjka jest klonowa i przykręcona do mahoniowego korpusu z klonowym topem. Podstrunnica to także klon. Na pokładzie znajdziemy sygnowane przetworniki Mojotone DW Thomahawk, oraz blokowane tremolo Floyd Rose.

 

[img:6]

[img:7]

 

Seria Custom24 została rozszerzona o Custom24-08. Instrument ten posiada mostek tremolo GENIII, przetworniki 85/15, oraz mały switch rozłączania cewek. Gitara oferuje aż 8 różnych konfiguracji pickupów, w tym układ dwóch singli, co jest nowością w tej serii.
Ciekawą, limitowaną gitarą (zamówienia przyjmowane do 31.03.2018 roku) jest S2 Studio. Zastosowano tu konstrukcję set in w całości z mahoniu i układ przetworników złożony z humbuckera i dwóch singli. Można uzyskać 8 konfiguracji przetworników, co czyni ją niezwykle uniwersalnym instrumentem. Pickupy to Starla Treble i dwa Type-D Singlecoil.

 

[img:8]

 

Na koniec nowości, które zainteresują gitarzystów akustycznych. PRS zaprezentował bowiem odświeżoną serią gitar akustycznych serii SE. Do wyboru są trzy modele: SE T40E, SE T50E i SE TX20E. Pierwszy charakteryzuje się płytą wierzchnią z litego świerku Sitka, bokami i tyłem z Ovangkolu, hebanową podstrunnicą i mostkiem. Kształt pudła określony jest jako Tonare Grand.

[img:9]

T 50E z kolei zrobiono z falistego klonu i litej, świerkowej płyty wierzchniej. Mahoniowa szyjka, podstrunnica i mostek z hebanu. Wokół pudła rezonansowego biegnie binding z Abalonu. TX20E to z kolei konstrukcja w całości z mahoniu, z litym, świerkowym topem i hebanowym mostkiem wraz z podstrunnicą. Wszystkie gitary akustyczne PRS SE dostarczane są z futerałem, a na pokładzie znajdziemy także układ elektroniki Fishman GT1. Dostępne są także wersje z wycięciem (cutaway) oznaczone kolejno: A40E, A50E i AX20E.

[img:10]

[img:11]

Gitary Elektryczne Akustyczne Wzmacniacze Głowy gitarowe

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

ETC wprowadza świat teatru w przyszłość
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz