Warsztaty perkusyjne 3P w szkole TONY we Wrocławiu

Warsztaty perkusyjne 3P w szkole TONY we Wrocławiu

5 marca 2018, 11:00

W najbliższą sobotę odbędzie się siódma już edycja warsztatów organizowanych przez wrocławskiego perkusistę Grzegorza Gefora Staniek. Impreza ma charakter otwarty, więc jest zorganizowana zarówno dla uczniów szkoły perkusyjnej Gefora - 3P, uczniów szkoły TONY Podstawy Dźwięków, w której siedzibie mieści się szkoła 3P, jak też dla wszystkich osób nie związanych ze szkołą 3P, ani TONY, którzy będą chcieli wziąć udział w warsztatach. 

Przestrzeń edukacyjna TONY Podstawy Dźwięków to bardzo ciekawa inicjatywa, zrzeszająca wielu muzyków i nauczycieli gry na instrumentach. Dzięki współpracy ze szkołą perkusyjną 3P rozwinęła mocno swoją perkusyjną działalność, a ilości prowadzonych w tygodniu zajęć lekcyjnych, zajęć grupowych w formie warsztatów oraz ilość uczniów, którzy przewijają się przez mury szkoły są naprawdę imponujące.

 

[img:1]

 

Z pewnością jeszcze będzie okazja by bliżej przyjrzeć się szkole 3P oraz TONY, a tymczasem kilka informacji odnośnie najbliższych warsztatów perkusyjnych - jednej z wielu wspólnych inicjatyw obu szkół, mieszczących się w tych samych murach...

 

https://www.facebook.com/perkusja3P/videos/840127826165243/

 
 

Czas i miejsce

 
  • 10 marca 2018 (sobota)
  • TONY Podstawy Dźwięków
    Plac Orląt Lwowskich 20, 53-605 Wrocław.

 

Idea warsztatów

Warsztaty są okazją do podsumowania lekcji indywidualnych, wyznaczenia nowych celów i skupieniu się na sposobach ćwiczenia. Warsztaty mają na celu zebrać wielu bębniarzy w jednym miejscu. Mają przybliżyć do siebie muzyków amatorów, którzy szukają zespołu.

 

Część wieczorna otwarta jest dla wszystkich tych, którzy chcą wspólnie pograć z innymi muzykami. Cześć indywidualna skupia się na każdym osobno. Analizujemy jego grę i staramy się dbać o progres, a także wyznaczamy nowe zadania bądź szukamy optymalnego systemu pracy.

Grzegorz Gefor Staniek

 

[img:2]

 

Prowadzący warsztaty

Warsztaty indywidualne - od godziny 11.00 do godziny 18.00: 

 
  • Tomasz Garbera 
  • Grzegorz Gefor Staniek
  • Bartłomiej Klimek
  • Mateusz Baczmański
 

Spotkanie grupowe - godzina 18.00 - Paweł Ostrowski 

 

Program warsztatów

 
  • Zajęcia indywidualne - Skupimy się na rytmie, wartościach rytmicznych, technice i sposobach ćwiczenia.
  • Zajęcia grupowe - Temat przewodni "Jak Ćwiczyć?". Poruszone zostaną sprawy związane z ćwiczeniem. Omówimy mechanizmy przydatne w ćwiczeniu i usprawniające trening. Powiemy o tym jak ćwiczyć by wyćwiczyć i by później wyszło na scenie. Opowiemy też o tym jak sport pomaga w ćwiczeniu. Paweł opowie o tym jak ćwiczył kiedyś i jak ćwiczy dziś, o tym co ćwiczy (i czy ćwiczy). Dla uczestników warsztatów przewidziany jest też mały konkurs ćwiczeniowy...

 

Oficjalny czas trwania warsztatów: 11:00 - 20:00. O godzinie 20:00 rozpocznie się część nieofidjalna, którą zainicjuje Jam Session i wspólne granie na kilka zestawach perkusyjnych.

 

Koszty

Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich uczniów TONÓW i 3P. Koszt warsztatów całodniowych dla osób z poza szkół TONY i 3P wynosi 100PLN. Część indywidualna: 11:00 - 18:00 - brak miejsc (30 miejsc zajętych). nCzęść grupowa (Paweł Ostrowski) - 30PLN/os - ilość miejsc ograniczona.

Zapisy prowadzone są na stronie www.lekcjegrynaperkusji.pl.

 

[img:3]

 
Akustyczne Elektroniczne

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości