RECENZJA: Gromee - "Chapter One"

RECENZJA: Gromee - "Chapter One"

26 marca 2018, 15:46

[img:1]

Choć o krakowskim DJ-u ukrywającym się pod pseudonimem Gromee, zrobiło się szczególnie głośno w tym roku, to jednak na rynku muzycznym gości on już blisko 10 lat. Na początku marca ukazał się jego debiutancki album "Chapter One". 

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy, to ilość kolaboracji występująca na albumie. Prawie każdy z utworów to inny głos, choć kilka z nich się powtarza. W rezultacie otrzymujemy 12 utworów. Album otwiera "Fearless" z udziałem May Britt - Scheffer, które znamy już świetnie, bo zdołało rozgościć się na parkietach czy w radiu, z całą pewnością ta piosenka świetnie sprawdzi się podczas nadchodzącego lata. W nieco innym, cięższym klimacie utrzymane jest "Lingo", w którym śpiewa Mahan Moi. Po nim pora na "Follow You", z męskim wokalem. Również i tę piosenkę możemy znać z dyskotekowych parkietów. I w końcu nasz eurowizyjny reprezentant "Light Me Up", który świetnie sprawdzi się podczas tegorocznego lata. Wokalnie udziela się w nim Lukas Meijer, którego usłyszymy też w "Without You". Do końca albumu warto zwrócić jeszcze uwagę na "Gravity" oraz "Runaway", choć w zasadzie każda z dwunastu piosenek doskonale sprawdzi się jako imprezowy podkład. Nieco słabiej wypada może "All Night", które jednak na parkiecie miałoby pewną moc. Za to w przyjemnym trance'owym nurcie utrzymane jest "Hurricane". Na koniec otrzymujemy jeszcze znany z radia remix "Nieprawda" Ani Dąbrowskiej oraz "Upiłam się Tobą" Beaty. 

"Chapter One" to zbiór singli, które do tej pory wydał Gromee, choć album miejscami bywa nierówny, to jednak w całości świetnie sprawdzi się jako podkład pod imprezę, porywając nas do tańca lub też jako nieodzowny element wakacyjnych podróży, z racji wesołych rytmów na nim goszczących. 

Tracklista:

1. "Fearless"
2. "Lingo"
3. "Follow You"
4. "Light Me Up"
5. "Spirit"
6. "Who Do You Love"
7. "Without You"
8. "Gravity
9. "Runaway (Radio Edit)
10. "All Night 2017 (Radio Edit)"
11. "Hurricane"
12."2BA (Radio Edit)"
13. "Nieprawda (Gromee Remix)"
14. "Upilam Sie Toba (Gromee Remix)"

Autor recenzji: Monika Matura
Ocena: 5/6
Warto posłuchać: "Without You", "Light Me Up", "Gravity"

Polskie Electro & dance

Muzyka

Nils Petter Molvær w Warszawie
Więcej wiadomości