RTS ROAMEO - finalna wersja systemu ujrzała światło dzienne

RTS ROAMEO - finalna wersja systemu ujrzała światło dzienne

6 kwietnia 2018, 12:00
Producent: RTS
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Zapowiedziany już w ubiegłym roku, a na tegorocznych targach ISE zaprezentowany w finalnej wersji produkcyjnej ROAMEO to bezprzewodowy system intercomowy od RTS. System bazuje na komunikacji DECT oraz technologii sieciowej RTS OMNEO, wykorzystującej protokoły Dante i OCA.

To profesjonalne i łatwe w obsłudze rozwiązanie dla nowoczesnych aplikacji wymagających niezawodnej komunikacji bezprzewodowej, jak studia radiowe i telewizyjne, teatry, muzea i obiekty kulturalne, stadiony i obiekty sportowe czy wozy transmisyjne.

 

 

Sama jednostka Roameo to bezprzewodowy pulpit intercomowy w formie beltpacku, wyposażony w kolorowy wyświetlacz, niezbędne przyciski kontrolne oraz gniazda słuchawkowe i Aux. Jest on kompatybilny ze wszystkimi matrycami cyfrowymi RTS: bezprzewodowa komunikacja między pulpitem Roameo i punktem dostępu odbywa się z użyciem technologii DECT, podczas gdy sieciowa transmisja danych cyfrowych między punktem dostępu i matrycą wykorzystuje protokoły Dante i OCA. Jak przystało na nowoczesne narzędzie do komunikacji, cały system może wykorzystywać standardową, istniejącą już infrastrukturę sieciową w danym obiekcie.

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii komunikacyjnych, Roameo ma być gwarancją najwyższej jakości audio i jego niezawodnej transmisji. Dzięki rozproszonej architekturze systemu (punkty dostępu dla beltpacków mogą być rozmieszczone na dużym obszarze z instalacją sieciową) możliwa jest obsługa wielkich obiektów i imprez.

 

[img:1]

[img:3]

 

Kolejną z zalet systemu ma być wyjątkowo prosta obsługa: interfejs użytkownika jest natychmiast rozpoznawalny dla wcześniejszych użytkowników produktów RTS, podczas gdy nowi użytkownicy przyswoją go bez trudu dzięki kolorowemu, jasnemu wyświetlaczowi, intuicyjnemu menu i korzystnie rozmieszczonym przyciskom o indywidualnym kształcie. Całość mieści się w niezwykle kompaktowej obudowie, wykonanej w najwyższym standardzie jakości, zapewniającej ochronę przed pyłem i wilgocią.

Wraz z systemami Roameo, RTS prezentował również towarzyszące im zestawy słuchawkowe serii LH: ultralekkie, wytrzymałe i zapewniające komfort przy wielogodzinnym użytkowaniu, wyposażone w dynamiczne przetworniki nauszne oraz mikrofony o wysokiej odporności na szumy z zewnątrz na elastycznych wysięgnikach. W skład serii wchodzą modele jedno i dwustronne (LH-300 i LH-302) w wielu wariantach, z mikrofonami dynamicznymi lub elektretowymi oraz z różnymi rodzajami połączeń.

 

[img:2]

[img:4]

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości