Remo i nowości z serii Artbeat Artist Collection

Remo i nowości z serii Artbeat Artist Collection

12 kwietnia 2018, 10:00
Producent: REMO Inc
Dystrybucja: Music Info

Firma Remo rozszerza popularną serię instrumentów i naciągów - Artist Collection. Lista czterech nowości składa się z djembe, cajona, tamburynu oraz naciągów perkusyjnych. Wszystkie zdobi grafika autorstwa Arica Importa z zespołu Night Verses.

Każdy z instrumentów z najnowszej serii jest bardzo unikatowy nie tylko pod względem brzmienia, ale również wizualnym. Artbeat cajon posiada sprężyny śrubowe typu Quick Wedge. Mechanizm można (wedle uznania) w bardzo prosty sposób zdemontować, jeśli zależy nam na uzyskaniu czystego, basowego brzmienia cajona bez werbla. Cajon został okraszony grafiką Aux Moon Africa.

Tamburyn Artbeat w rozmiarze 10” posiada pojedynczy rząd 8 jingli zapewniających jasny, otwarty dźwięk. Korpus instrumentu wykonany w technologii Acousticon malowany jest ręcznie, zaś naciąg tamburynu typu Skyndeep zawiera grafikę Arica Importy zatytułowaną „Nowe Słońca”.

Djembe z tej serii posiada (podobnie jak tamburyn) korpus wykonany w technologii Acustation. Bęben stroi się za pomocą klucza, co sprawia, że czynność jest prosta, tak samo jak wymiana główki djembe. Bęben u dołu posiada gumową, nieprzywierającą powłokę, która zapobiega przesuwaniu się instrumentu podczas gry.

Instrument posiada naciąg Black Suede zapewniający głębokie niskie tony i uwypuklający ostre uderzenia w każdych warunkach atmosferycznych. Djembe w całości pokryte jest artworkiem Arica Importy.

Z tej serii nabyć możemy również naciągi w przedziale średnic od 10 do 16 cali. Naciągi do tomów z tej serii to klasyczne, dwuwarstwowe Clear Emperory zaś naciąg werblowy, to pokryty zamszem Skyndeep Suede. Tak jak reszta serii, również naciągi posiadają piękne, afrykańskie zdobienia wykonane przez Arica Importę.

 

Perkusjonalia Cajony Tamburyny Akcesoria Naciągi

Gdzie kupić?

REMO Inc

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > REMO Inc rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości