Polskie i światowe gwiazdy wspólnie w studiu

Polskie i światowe gwiazdy wspólnie w studiu

3 stycznia 2007, 03:23
Po raz pierwszy w historii odwiedzą nasz kraj gwiazdy światowego show-biznesu jak: CELINE DION, WHITNEY HOUSTON, VANESSA WILLIAMS, BARBARA STREISAND, RIHANNA i wielu innych.

Spędzą w Polsce 10 dni, podczas których spotkają się z wybitnymi polskimi artystami aby wspólnie stworzyć nowe kompozycje o światowym potencjale. Najnowsze utwory zostaną zaprezentowane publiczności podczas specjalnego koncertu w Klubie Melodia w Warszawie (11.01.2007, cz..I i 12.01.2007, cz.II).

Koncerty te poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się w dniu 5 stycznia 2007 w Hotelu LeRegina w Warszawie (www.leregina.com). Na konferencji tej pojawią się najwybitniejsi na świecie kompozytorzy i autorzy tekstów, m.in.:

- WENDY WALDMAN (współpraca z: Vanessa Williams, Garth Brooks) Nagroda Grammy za kompozycje ‘Save The Best For Last’ – Vanessa Williams

- STEVE DORFF (Celine Dion, Whitney Houston, Barbara Streisand, Faith Hill) Wielokrotne nominacje do nagród Grammy i Emmy Awards

- JUD FRIEDMAN (Whitney Houston, m.in. ‘Run To You’ )

- KEITH BROWN (Desmond Child, Faith Hill, Richard Marx)

- MATHEW NOBLE (Rihanna)

- TERRI BJERRE (Lutricia McNeal, Sarah Connor)

Do uczestnictwa w tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu zostało zaproszonych wielu wybitnych polskich artystów, m.in. EDYTA BARTOSIEWICZ, EDYTA GÓRNIAK, MIECZ SZCZESNIAK, SŁAWEK UNIATOWSKI, PIOTR CUGOWSKI i wielu innych. Dokładną listę naszych wykonawców poznamy niebawem.

Wspomniany koncert zostanie zarejestrowany a nad całością produkcji będzie czuwał Bo Martin oraz specjalna ekipa techniczna z Francji, która na co dzień współpracuje m.in. z INXS. Zarejestrowany koncert ukaże się na komercyjnym DVD. Wydanie to będzie wzbogacone o dodatkowy krążek, na którym będzie można zobaczyć jak przebiegała współpraca wybitnych światowych gości i naszych gwiazd, będzie także wiele ujęć spoza sceny.

Ponadto pod hasłem ‘Best of Poland’ zaprezentujemy to co najlepsze i najwybitniejsze w naszym kraju. Wspomniane wydanie DVD pojawi się także na światowym rynku i będzie wyjątkowym sposobem promującym nasz kraj jak również nasz, wciąż niedoceniany za granicą potencjał muzyczny.

Kreatorem całego wydarzenia jak i pomysłodawcą jest niezwykle utalentowana postać, wybitny artysta – Brian Allan, założyciel zespołu WHY NOT? To on, podczas swojego pobytu w Los Angeles współpracował i wspólnie tworzył z w/w gwiazdami z za Oceanu co obecnie owocuje w tym niezwykłym projekcie.

Brian – to także muzyk mający coraz bardziej znaczący wpływ na rynek muzyczny naszego kraju. Warto tylko wspomnieć jego kilka przebojów lub też utworów, które wyszły spod jego pióra - ‘On A Christmas Day’, ‘I Still Love You’ (#1 video z udziałem Aleksandry Kwaśniewskiej), ‘Blessed Be The Angel’ czy ‘Lovin’ You’ (ten ostatni w wykonaniu Edyty Górniak). Brian jest także odkrywcą i i byłym managerem innego światowego talentu – HOLLY BROOK, znanej z przeboju ‘Where’d You Go’ wykonywanym wspólnie z FORT MINOR.


(JRP Labadee)

Muzyka

Melt Festival [Fotorelacja]
Więcej wiadomości