Meinl z nagrodą Mipa Award 2018 za cajony Woodcraft

Meinl z nagrodą Mipa Award 2018 za cajony Woodcraft

25 kwietnia 2018, 09:00
Producent: Meinl Percussion

Na Musikmesse 2018 firma Meinl otrzymała prestiżową nagrodę MIPA. Nagrodzona została seria cajonów Woodcraft, do której niedawno dołączył nowy model dostępny w dwóch wersjach wykończenia.

[img:1]

MIPA Award (Musikmesse International Press Award) to swoista nagroda „Grammy” w świecie instrumentów muzycznych. Statuetkę przyznają rokrocznie na targach Musikmesse dziennikarze z ponad 100 międzynarodowych magazynów branżowych.

W tym roku wyróżnienie zgarnęła firma Meinl za cajony Woodcraft. Instrumenty te wykonane są w całości z drewna brzozowego o grubości 9mm. Ich wymiary to: 11” szerokości, 11” wysokości oraz 12” głębokości. Bębny wyposażone są w specjalnie nawinięte metalowe struny, które rozpościerają się przez całą powierzchnię wewnątrz instrumentu.

[img:2]

Do wyboru producent udostępnił dwie wersje wykończenia. Klasyczną brzozową o naturalnej barwie drewna z jakiego wykonany jest instrument, a także wersję Baltic, posiadającą piękny front, bejcowany na odcienie brązu.

Jeśli chodzi o brzmienie, zastosowane drewno brzozowe ma zapewniać odpowiedniego „kopa” w ataku, dając również ciepły, zrównoważony ton. Wewnętrzne stalowe struny są wrażliwe na uderzenie werblowe i nadają mu ostrego tonu. Wrażliwość przyczynia się do łatwiejszego grania rollsów i tym podobnych zagrywek palcami.

Nowe cajony Meinl Woodcraft dostępne są w naszym kraju za kwotę oscylującą wokół 550 zł.

 

Perkusjonalia Cajony

Gdzie kupić?

Meinl Percussion Meinl Percussion meinlpercussion.com

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Meinl Percussion rozwiń listę sklepów

Perkusja

Roland SPD - SX PRO - Odświeżona wersja kultowego samplera
Więcej wiadomości