MESSE'18: Akustyczne nowości od Prodipe [VIDEO]

MESSE'18: Akustyczne nowości od Prodipe [VIDEO]

20 kwietnia 2018, 13:12
Producent: Prodipe
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Prodipe to francuska firma, która jest doskonale znana w branży scenicznej i studyjnej. Szeroka gama produktów doskonale łączy wysoką jakość i przystępną cenę. Najnowszym przedsięwzięciem producenta tym razem są... gitary. Powstają one w Azji we współpracy z doskonałymi lutnikami francuskimi.

To, w połączeniu z doskonałymi materiałami pozwoliło wskrzesić markę, która w segmencie instrumentów szkolnych może realnie zagrozić konkurencji. Dociekliwi zwiedzający mogli podczas targów Musikmesse 2018 odnaleźć Prodipe na tzw. hali biznesowej, gdzie zazwyczaj zlokalizowane były boxy przeznaczone do handlowych spotkań i rozmów.

 

 

W przypadku firmy Prodipe takie otoczenie gwarantowało doskonałe warunki do prezentacji gitar, bez potrzeby przebijania się przez hałas, jaki zazwyczaj panował w pozostałych halach wystawienniczych. Producent wykorzystał te warunki, przywożąc całą gamę instrumentów, na których można było w komfortowych warunkach pograć.

Na uwagę zasługiwały gitary klasyczne, które pomimo wyjątkowo atrakcyjnej ceny, zdecydowanie zaskakiwały jakością, porównywalną z droższymi instrumentami konkurencyjnych firm. Podstawowy model Primera kupimy już za ok 139Euro, a znajdziemy w nim takie rozwiązania konstrukcyjne ,jak gryf wzmacniany grafitem, kompozytową podstrunnicę czy binding ABS. Gitara dostępna jest w różnych rozmiarach - ½, ¾ i 4/4.

 

[img:1]

[img:2]

 

Nieco droższa konstrukcja Student (239Euro) posiada już litą, cedrową płytę wierzchnią, palisandrową podstrunnicę, klonowy binding i matowe wykończenie. Dostępne rozmiary to ¾, 4/4 i 7/8.

W ofercie gitar klasycznych znajdziemy także propozycje droższe, skierowane do bardziej zaawansowanych muzyków - Recital 200 (319 Euro), Recital 300 (389 Euro) i Soloist 500 (599 Euro). Prezentują one klasyczne podejście do konstrukcji, doskonałą grywalność i jakość, za którą zapłacimy połowę mniej niż byśmy się spodziewali. Dystrybutorem w Polsce jest firma FX Music.

 

[img:3]

[img:4]

 
Gitary Akustyczne

Gdzie kupić?

Prodipe Prodipe www.prodipe.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Prodipe rozwiń listę sklepów

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz