Muzyczny start z  nową serią keyboardów CASIO CT-X

Muzyczny start z nową serią keyboardów CASIO CT-X

24 kwietnia 2018, 11:00
Producent: CASIO

Marka CASIO zaskoczyła rynek instrumentów muzycznych premierą nowych keyboardów. Wprowadzane właśnie do sprzedaży na polskim rynku modele CASIO CT-X700 oraz CT-X800 to instrumenty o wysokim standardzie, przeznaczone między innymi do nauki.

[img:3]

Sprawdzą się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grą na klawiszach, a także dla nauczycieli muzyki i do akompaniamentu w przedszkolach, szkołach czy ośrodkach kultury. Wyróżnia je mocne brzmienie a zarazem szereg udogodnień dla tych, które chcą szybko opanować poprawną technikę gry. W modelu CASIO CT-X800 dodatkowo znajdziemy wejście USB na kartę pamięci oraz pokrętło Pitch Bend.

[img:1]

Casio CT-X700

Nowe modele CASIO CT-X700 i CT-X800 mają 600 wbudowanych brzmień, 310 presetów muzycznych, 160 utworów ćwiczeniowych i system lekcji „krok po kroku”, dzięki którym w krótkim czasie można opanować grę w różnych stylach. Z pomocą funkcji powtarzania, wyświetlenia palcowania i końcowej oceny gry, poprawnej techniki można się na nim nauczyć sprawnie i bezstresowo. Co ważne, keyboardy mają podświetlony, jasny i czytelny ekran, gdzie oprócz ustawień i trybów pokazywane są odgrywane przez użytkownika nuty i akordy.

CASIO CT-X700 i CT-X800 charakteryzują się też innowacyjnym silnikiem brzmieniowym, aż 8 razy mocniejszym w porównaniu do poprzedników. Dodaje to tym instrumentom wyraźnej dynamiki oraz zapewnia powiększoną gamę rytmów. To bardzo mobilne urządzenia, które posiadają kompaktową i wytrzymałą obudowę, gwarantującą bezproblemowy transport na lekcje muzyki czy pierwsze, amatorskie występy.

[img:2]

Casio CT-X800

Dzięki modułowi AiX Sound Source, gitary zyskują ulepszone brzmienia, fortepiany i pianina elektroniczne mają więcej dynamiki, a instrumenty smyczkowe wyróżniają się głębszym i bogatszym brzmieniem. Głośniki Full Force Sound o zwiększonej mocy charakteryzują się lepszym niż kiedykolwiek dotąd odtworzeniem barw instrumentu. Została też dodana funkcja Tap Tempo, która w intuicyjny i łatwy sposób pozwala na ustawienie własnego tempa, a zsynchronizowane zakończenie pozwoli skończyć utwór w dokładnie określonym momencie. Przycisk wyłączenia dynamiki pozwala na szybkie zmiany artykulacyjne, co z pewnością przyda się podczas nagrywania partii na kilku różnych brzmieniach i poziomach ekspresji.

Nowy przycisk wstrzymania zapisu pozwala na płynne pauzowanie i wznawianie procesu, dając czas na przemyślenie następnego kroku. Instrument posiada też zaawansowane protokoły MIDI pozwalające na podłączenie go poprzez port USB do cyfrowej stacji roboczej (Digital Audio Workstation) takich jak np. Ableton Live, Logic Pro czy inne. Ponadto, model CASIO CT-X800 posiada dodatkowe wejście USB na kartę pamięci oraz pokrętło Pitch Bend służące do podnoszenia lub obniżania tonów podczas gry o półdźwięki.

 

więcej: casiomusic.pl
Keyboardy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > CASIO rozwiń listę sklepów

Relacja: Dealer Day 2023 - W gościnie u Audiostacji
Więcej wiadomości