Nowy zestaw DJ'ski od Rane - TWELVE / SEVENTY-TWO

Nowy zestaw DJ'ski od Rane - TWELVE / SEVENTY-TWO

18 maja 2018, 09:00
Producent: RANE

W tym roku firma Rane powraca z oczekiwanymi już od dłuższego czasu, cyfrowymi kontrolerami TWELVE oraz mikserami SEVENTY-TWO.

TWELVE to cyfrowy kontroler, który oferuje autentyczne odczucie miksowania - jak na realnym gramofonie lecz bez potrzeby przejmowania się rzeczami, które zwyczajnie mogą nawalić - jak igły, stabilność pracy czy też problemy z kablami i/lub uziemieniem. Na jego pokładzie znajduje się pierwszy w swoim rodzaju, 12-calowy, zmotoryzowany talerz z charakterystyczną, "vinylową" powłoką, potencjometr zmiany tempa (33 1/3  RPM / 45 RPM) oraz możliwość ustawienia oporu - dla zapewnienia maksymalnie autentycznego odczucia z pracy.

 

[img:3]

Rane TWELVE

 

Jako, że jest to kontroler cyfrowy, nie znajdziemy tutaj ramienia a dodatkową funkcją jest dotykowy, multifunkcjonalny pasek dla zmiany różnorakich funkcji oprogramowania oraz możliwość kontroli do czterech decków przy pomocy jednego kontrolera TWELVE.

 

 

Jako, że firma Rane znana jest z bardzo wysokiej jakości wykonania i brzmienia, do pary z kontrolerami TWELVE zaprezentowany został dedykowany mikser SEVENTY-TWO, który oprócz tradycyjnych funkcji wyróżnia się doskonałą integracją z oprogramowaniem Serato.

 

[img:1]

Dwa kontrolery Rane TWELVE spięte mikserem SEVENTY-TWO

 

Sercem miksera jest 4.3-calowy, dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości, który w czasie rzeczywistym wyświetla waveformy, punkty cue, informacje o ścieżkach i inne funkcje oprogramowania. Zaawansowany interfejs umożliwia także zmianę ustawień jak fader-cut oraz kontrolę wbudowanych efektów w wygodnym stylu “modularnym”.

Mikser wyposażony został w dwa wejścia oraz dwa wyjścia USB (do połączenia kontrolerów TWELVE - lub innych) oraz komunikacji z komputerem. Istnieje także możliwość podłączenia kilku laptopów dla pracy "back-to-back" lub tworzenia gładkich przejść pomiędzy setami.

 

[img:2]

Rane SEVENTY-TWO

 

To, co wyróżnia mikser SEVENTY-TWO to zaawansowany system efektowy "Flex-FX", który umożliwia pre konfigurację i zapisanie całych banków efektowych a następnie natychmiastowe przywołanie ich jednym naciśnięciem przycisku. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy standardowe efekty Serato (roll, auto loop) wraz z filtrami LP/HP na każdym z kanałów.

Zestaw dwóch kontrolerów TWELVE wraz z mikserem SEVENTY-TWO to koszt około $3.500 (około 12.5 tys. zł).

więcej: dj.rane.com
Miksery DJ Kontrolery MIDI USB Kontrolery DJ

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > RANE rozwiń listę sklepów

Studio

Sennheiser Momentum Sport już w sklepach
Więcej wiadomości