Nowy ride w serii Meinl Classics Custom Extreme Metal

Nowy ride w serii Meinl Classics Custom Extreme Metal

7 czerwca 2018, 13:00
Producent: Meinl Cymbals

Jednym z faworytów sprzętowych, dedykowanych fanom muzyki ciężkiej jest seria Classics Custom Extreme Metal, rozszerzona o niespełna 18-calowy ride. Jest on wprawdzie niewielki, ale odznaczający się gigantycznych rozmiarów główką. Mowa oczywiście o Extreme Metal Big Bell Ride.

[img:1]

Przypomnijmy, że talerze serii Classic Custom wykonane są ze stopu B10 (10% zawartość cyny), a całkowicie zautomatyzowany proces produkcji gwarantuje z jednej strony powtarzalność brzmieniową, a z drugiej - doskonałą precyzję wykonania. Od strony technologicznej talerze poddawane są młotkowaniu i toczeniu mechanicznemu, co wpływa nie tylko na brzmienie, ale także wyjątkowy design tej serii.

[img:2]

Najbardziej charakterystyczną cechą talerzy serii Classics Custom Extreme Metal jest (poza efektownym wyglądem) większa grubość, a więc i masa instrumentu, które z kolei przekładają się na ekstremalną głośność. Te blachy przebiją się przez najbardziej rozwrzeszczanych gitarzystów, a wspomniana wyżej potężna główka Big Bell Ride'a swym donośnym punktowym atakiem wbija się jak przecinak w najbardziej nawet twarde riffy gitar i ściany dźwięku, zdominowane przez krzykliwych wyznawców metalu i tym podobnych gatunków wagi ciężkiej.

Posłuchajmy prezentacji Big Bell Ride'a oraz jego porównania w kontekście innych talerzy tej serii:

Talerze Ride

Gdzie kupić?

Meinl Cymbals Meinl Cymbals meinlcymbals.com

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Meinl Cymbals rozwiń listę sklepów

Perkusja

Perkusyjne TOP 5: Steve Gadd - najlepsze video naszym zdaniem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz