ISE'19: Sennheiser pokazał drugą generację mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling

ISE'19: Sennheiser pokazał drugą generację mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling

6 marca 2019, 12:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Podczas targów ISE 2019 Sennheiser zaprezentował następną generację innowacyjnego mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling 2. Nowe urządzenie oferuje jeszcze lepszą jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji dzięki zastosowaniu technologii automatycznego, adaptacyjnego kształtowania wiązki, która pozwala na śledzenie głosu mówcy w pomieszczeniu - niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, i czy jest w ruchu. 

Nowy mikrofon sufitowy oferuje jeszcze większą wszechstronność działania dzięki wsparciu dla sieci Dante oraz zastosowaniu rozwiązania Power over Ethernet. TeamConnect Ceiling 2 będzie kompatybilny z oprogramowaniem Sennheiser Control Cockpit, co umożliwi zdalne zarządzanie pracą mikrofonu, zdalną konfigurację oraz monitorowanie. Wykorzystanie otwartego protokołu sterowania multimediami (API) pozwali na łatwą integrację z systemami multimedialnymi oraz aplikacjami sterowania kamerami.

 

 

Zapewnienie optymalnych możliwości łączności było kluczowym aspektem podczas prac nad TeamConnect Ceiling 2. Ten przełomowy mikrofon sufitowy, posiadający obecnie możliwość integracji w sieci Dante oraz rozwiązanie zasilania przewodem sieciowym PoE, może być zdalnie sterowany przy użyciu aplikacji Sennheiser Control Cockpit lub też może zostać zintegrowany w innych systemach sterowania mediami dzięki obsłudze otwartego protokołu API.

Jens Werner - Portfolio Manager działu Business Communication firmy Sennheiser

 

Dzięki zastosowaniu 28 wszechkierunkowych kapsuł mikrofonowych, które tworzą zintegrowaną matrycę sufitową, TeamConnect Ceiling 2 zapewnia dźwięk doskonałej jakości, pozbawiony rozpraszających uwagę szumów otoczenia. To znacznie poprawia przebieg konferencji i zapewnia doskonałą klarowność mowy, co wpływa na pełne zrozumienie wypowiedzi oraz lepszą interakcję w trakcie spotkań.

 

[img:4]

[img:5]

 

TeamConnect Ceiling 2 jest idealnym rozwiązaniem dla średnich i dużych pokojów konferencyjnych. Może być zainstalowany w suficie w sposób praktycznie niewidoczny, co pozwala nie tylko na pozyskanie dodatkowego miejsca po pozbyciu się ze stołów mikrofonów oraz przewodów, a także na swobodną aranżację przestrzeni, zwiększenie komfortu uczestników konferencji, którzy nie muszą dopasowywać sposobu konwersacji do konfiguracji systemu konferencyjnego.

Unikatowa technologia adaptacyjnego kształtowania wiązki, zastosowana przez Sennheisera, automatycznie podąża za głosem mówcy, w niczym go nie ograniczając - niezależnie od tego, czy siedzi, stoi czy też przemieszcza się po pokoju. System jest prosty i gotowy do użycia bez żadnej skomplikowanej konfiguracji.

 

[img:6]

[img:7]

 

Łatwiejsza integracja oraz zarządzanie

Mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling nie tylko optymalizuje przebieg konferencji, jest także niesamowicie prosty w instalacji i konfiguracji, co ułatwia pracę instalatorom i managerom IT. Po pierwszym uruchomieniu nie są później wymagane żadne bieżące czynności konserwacyjne i obsługowe.

W przypadku nowej generacji mikrofonów integracja z istniejącą infrastrukturą jest jeszcze łatwiejsza dzięki zapewnieniu obsługi standardu wielokanałowego sieciowego dźwięku cyfrowego Dante, który funkcjonuje w oparciu o istniejącą technologię sieci Ethernet oraz IP. Obecność wyjść dźwięku analogowego, jak również dwóch wyjść Dante audio, sprawia, że TeamConnect Ceiling 2 może być użyty z dowolnym systemem konferencyjnym oraz sieciami dźwięku cyfrowego. Obsługa standardu Power over Ethernet (zasilania przewodem sieciowym Ethernet) w znaczący sposób ułatwia integrację oraz instalację tego mikrofonu sufitowego.

TeamConnect Ceiling 2 współpracuje także z oprogramowaniem zdalnego sterowania Sennheiser Control Cockpit, które umożliwia scentralizowane zarządzanie, konfigurację oraz monitorowanie jednego lub wielu mikrofonów sufitowych działających w sieci za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

 

[img:9]

[img:10]

 

Współpraca z Creston

Nowy mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2 będzie w pełni kompatybilny z platformą systemu sterowania firmy Crestron. Otwarty protokół Sound Control (SSC) Sennheisera ma być wykorzystywany w różnych interfejsach Crestron API, aby umożliwić zdalny monitoring i konfigurację systemów, w tym TeamConnect Ceiling 2. Umożliwi to zdalny dostęp do parametrów audio, wyciszania i sterowania podświetleniem LED.

 

więcej: sennheiser.pl
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Podcast i home office

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości