Nowa sygnatura Fendera - Albert Hammond Jr Stratocaster

Nowa sygnatura Fendera - Albert Hammond Jr Stratocaster

3 lipca 2018, 09:00
Producent: Fender

Ofertę firmy Fender poszerzył niedawno nowy model Stratocastera, powstały w kolaboracji z gitarzystą zespołu The Strokes - Albertem Hammondem Jr. Ta klasyczna konstrukcja, o wybitnie rockowym pazurze, wyróżnia się ciekawym układem elektronicznym oraz wieloma nawiązaniami do historii gitar typu Strat.

 [img:1]

To, co wyróżnia model Albert Hammond Jr. Stratocaster od innych sygnatur w katalogu firmy Fender, jest układ elektroniczny, stworzony przy bliskiej współpracy z gitarzystą The Strokes. W pozycji nr 4 działają przetworniki pod mostkiem i gryfem, natomiast pozycje nr 1 oraz 3 są połączone na odwrót niż w tradycyjnych systemach łączenia przystawek.

[img:2]

Pod względem estetyki, miłośnicy Stratocasterów znajdą dużo nawiązań do modeli z lat 70-tych czy to za sprawą powiększonej, charakterystycznej dla epoki główki instrumentu, pręta do korekcji gryfu typu bullet czy loga nawiązującego do wspomnianej epoki. Profil gryfu natomiast to nowoczesne C, a na gryfie o promieniu 7,25 cala nabito 21 progi typu medium-jumbo.

[img:3]

 

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fender rozwiń listę sklepów

Gitara

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów
Więcej wiadomości