Tama HP50 - Połączenie tradycji i nowoczesności

Tama HP50 - Połączenie tradycji i nowoczesności

3 lipca 2018, 11:00
Producent: Tama

Na początku tego roku Tama zaprezentowała nowy model stopy perkusyjnej - HP50. Cała przełomowość tego urządzenia opiera się na idealnym połączeniu tradycji z nowoczesnością.

Prostota urządzenia wspierana jest przez zastosowanie wielu technologii, ukrytych w niepozornej konstrukcyjnie stopie. Niebawem przetestujemy dla was tę stopę, a tymczasem ogrzejmy nieco atmosferę przyglądając się jej nieco bliżej.

Wydawałoby się, że temat konstrukcji pedałów nożnych jest już mocno wyeksploatowany i niewiele jest w stanie nas zaskoczyć. Mimo to stopa mocno wyróżnia się od innych urządzeń i od razu widać, że jej design nie jest przypadkowy. Oto udogodnienia, które miło nas zaskoczą, wynikające z zastosowanych w urządzeniu rozwiązań konstrukcyjnych:

Budowa kolumny, która umożliwia płynną regulację wysokości stopy i dopasowanie miejsca uderzania bijaka, tak aby uderzał centralnie w środek bębna basowego.

 

[img:1]

 

Sprężyna umieszczona u góry, obok bijaka. Trudno nie zwrócić uwagi na to dziwne rozwiązanie techniczne, ale jeszcze trudniej byłoby nie docenić tego typu konstrukcji - w końcu nie musimy schylać się i regulować siły naciągnięcia sprężyny od dołu. Wygodnie i sprawnie ustawiamy siłę naciągu i możemy od razu sprawdzić czy dane ustawienie jest wygodne.

 

[img:2]

 

Swobodna i bezproblemowa regulacja długości łańcucha pozwala dopasować wysokość footboardu i odległość bijaka od uderzanej membrany, a co za tym idzie siłę rozpędzającego się młotka.

 

[img:3]

 

Klasyczny bijak filcowy o odpowiednio wyprofilowanych zwężających się brzegach. Pozwala uzyskać ciepły, zwarty dźwięk o czytelnej artykulacji i szerokim paśmie brzmienia.

 

[img:4]

 

Śruba dokręcająca zacisk do obręczy usytuowana jest na zewnętrznej stronie ramy pedału, dzięki czemu można ją szybko i łatwo ustawić oraz zdjąć.

 

[img:5]

 

Dodajmy do tego klasyczną elegancję stopy, jej smukłość, lekkość i gładką powierzchnię, która nie tylko buduje estetykę urządzenia, ale przede wszystkim daje uniwersalność zastosowania i komfort pracy w wielu sytuacjach muzycznych.

 

[img:6]

 

Smukłość urządzenia wyraża się też w łatwości jej demontażu i złożenia na potrzeby transportu. W tym wypadku downsizing ułatwi spakowanie stopy w torbę z hardwarem, która jak wiemy zawsze wydaje się zbyt mała i zbyt ciężka.

 

[img:7]

 

O wrażeniach z testu stopy HP50 poinformujemy was już niedługo.

Dostępność: TUTAJ

 

Cena: 425 pln

 

Hardware Stopy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Tama rozwiń listę sklepów

Perkusja

S Dark - Nowość od firmy Zildjian
Więcej wiadomości