Stanisław August Poniatowski zapomniał o nagłośnieniu. Jak to naprawiono?

18 lipca 2018, 11:15

Stanisław August Poniatowski, projektując Łazienki Królewskie, nie uwzględnił niestety konieczności wyposażenia pomieszczeń w profesjonalne systemy audio. Taka konieczność pojawiła się dopiero niedawno i od razu spowodowała pewne trudności. Potrzebny był bowiem system nie tylko skuteczny, ale też niezauważalny. Mieliśmy okazję porozmawiać z Konradem Zamojskim z firmy Audio Intelligence, która podjęła się realizacji tego projektu.

 

Jesteście młodą firmą instalacyjną na rynku i wieloletnim w branży sklepem muzycznym. Skąd narodził się pomysł rozszerzenia działalności? 

Konrad Zamojski: Od samego początku naszej działalności w naszej ofercie znajdował się sprzęt typowo instalacyjny. To powodowało, że napływało coraz więcej zapytań dotyczących kompleksowej realizacji projektów. Rozszerzenie działalności o instalacje audio jest odpowiedzią na zainteresowanie tym tematem wśród naszych klientów.

 

Na Waszej stronie www.audio-instalacje.pl czytamy, że zajmujecie się szeroko instalacjami AV w obszarze: obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biznesowych, sakralnych, a także nowoczesnych technologii AV w budynkach mieszkalnych. Jaka gałąź wydaje się Wam obecnie najbardziej rozwojowa?

KZ: Naszym zdaniem każda gałąź ma potencjał do wzrostu. Największy wzrost zapytań daje się jednak odczuć ze strony właścicieli mieszkań, apartamentów i domów.

 

[img:2]

 

PROJEKT

 

Łazienki Królewskie to jedna z Waszych realizacji. Jakie były założenia projektu, wymagania klienta i co ciekawego zaproponowaliście?

KZ: Projekt zrealizowany w Łazienkach Królewskich był niezwykle wymagający. Wynikał z potrzeby zapewnienia uniwersalnego nagłośnienia w kilku z tamtejszych pomieszczeń. Nagłaśniane miały być zarówno przemowy jak i kameralne koncerty i spektakle. Dodatkowo, realizator dźwięku podczas tych zdarzeń miał móc znajdować się na sali i możliwie najmniej rzucać się w oczy. Zarządcom obiektu zależało zarówno na doskonałej jakości, jak i wyglądzie sprzętu, który miał możliwie najmniej rzucać się w oczy, aby nie zakłócać ekskluzywnych zdobień pomieszczeń w których miały być ustawione.

Dodatkowo, ze względu na zabytkowość kompleksu, nie było możliwości stałej instalacji kolumn (np. do ścian). W odpowiedzi zaproponowaliśmy aktywne kolumny firmy QSC, z których każda była przemalowana na kolor marmuru, który znajdował się tuż za nimi tak, aby stały się niewidoczne. Kolumny zostały umieszczone na statywach wykonanych na zamówienie z grubego szkła (podstawy) oraz stalowej rury pomalowanej również na kolor ścian.

Całość została spięta z zestawami bezprzewodowych mikrofonów firmy Sennheiser poprzez cyfrowy mikser firmy Mackie, który bezprzewodowo łączył się z tabletem za pomocą, którego realizator dyskretnie sterował całością. Aby ograniczyć ilość przewodów do minimum sygnał pomiędzy mikserem a kolumnami również jest wysyłany bezprzewodowo.

 

[img:3]

 

Czy coś Was zaskoczyło w tym projekcie?

KZ: Początkowo wiedzieliśmy jedynie tyle, że trzeba dostarczyć sprzęt do nagłośnienia pomieszczenia oraz go podłączyć. Projekt okazał się dużo bardziej wymagający.

 

Aspekty techniczne.

Jaki sprzęt wykorzystaliście w tej realizacji?

KZ: Do instalacji audio wykorzystaliśmy następujący sprzęt:
•  Kolumny aktywne QSC K8
•  Mikser cyfrowy Mackie DL1608
•  Bezprzewodowe Mikrofony Sennheiser z serii EW
•  Alto Stealth Wireless system bezprzewodowy do kolumn

 

Jaka jest Pana ostateczna ocena wykonania zadania?

KZ: Dzięki znakomitej współpracy z tamtejszymi zarządcami, udało się zrealizować ten projekt sprawnie i szybko. Zestawy nagłośnieniowe sprawują się świetnie, zapewniając znakomity odbiór dla publiczności oraz niemal zlewają się ze ścianami kolorystycznie. Wszystkie założenia udało nam się zrealizować.

 

[img:1]

 

OBSŁUGA

Rynek instalacyjny AV jest niezwykle ciekawy, łączy nowoczesne technologie z kreatywnymi rozwiązaniami. Jak wygląda u Was proces obsługi klienta?

 

KZ: Osoby zainteresowane naszymi usługami mogą skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Omawiamy założenia projektu, oglądamy obiekt, proponujemy rozwiązanie i po ostatecznej akceptacji klienta przechodzimy do realizacji.

 

Dziękuje za rozmowę.

 

KONTAKT:

AUDIO INTELLIGENCE

 
Tel: +48 22 123 01 88
info@audio-instalacje.pl 
 
 
 
Ciekawe instalacje w Polsce
Biamp Unified Solutions Tour 2020 już w marcu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz